Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lubinianka utopiła 11 tys. zł w kryptowalutach

Przez   /   05/06/2020  /   No Comments

Sporą sumę pieniędzy straciła mieszkanka Lubina, która dała się skusić obietnicą szybkiego zysku. Do wyłudzenia pieniędzy doszło podczas operacji na koncie kryptowalut. Oszust, który zadzwonił do kobiety, podał się za konsultanta kryptowalut i tak zmanipulował rozmowę, że w konsekwencji wyłudził dane osobowe i bankowe, a następnie dokonał kilka przelewów z konta swojej ofiary.

Do jednej z mieszkanek Lubina zadzwonił mężczyzna, podając się za przedstawiciela firmy, zajmującej się obrotem kryptowalutą. Oszust oferował kobiecie możliwość sporego i szybkiego zysku. Przestępca tak zmanipulował swoją ofiarę, że kobieta podała własne dane osobowe i bankowe.

Nie trudno się domyślić co się stało później. Z konta mieszkanki Lubina została przelana spora suma pieniędzy na nieznane konto. Łączna suma strat, to ponad 11 tys. złotych.

W związku z tym zgłoszeniem, policjanci ostrzegają i apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie ufać obietnicom szybkiego zysku. Nigdy nie podawajmy haseł, loginów, numerów PIN z dostępem do naszych kont bankowych. Nie ufajmy obcym ludziom i bądźmy czujni podczas odbierania telefonów, wiadomości e-mail, czy z komunikatora internetowego od takich właśnie osób.

W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom bardzo ważna jest prewencja, czyli wyczulanie potencjalnych ofiar, aby mieli mniej zaufania do obcych osób oferującym im szybkie wzbogacenie się, szczególnie na operacjach finansowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą czynności zmierzające do ustalenia oszusta.

Źródło: Policja Lubin

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 34 dni temu dnia 05/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 5, 2020 @ 3:21 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →