AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lubinianin katował swą partnerkę przy dziecku

Przez   /   20/09/2022  /   No Comments

Policjanci z Lubina przyjechali na zgłoszenie o domowej awanturze i wrócili do komendy z panem domu w kajdankach. Mężczyzna wyzywał partnerkę, izolował od otoczenia, kontrolował, bił, groził pozbawieniem życia i niszczył rzeczy osobiste. Ma przed sobą trzy miesiące w tymczasowym areszcie i proces, po którym może trafić na 5 lat do więzienia.

- Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie miasta – opowiada asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Interweniujący policjanci na miejscu ustalili, że podejrzany od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z relacji kobiety wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od kilku miesięcy. Alkohol, awantury, wyzwiska, groźby były w tym domu codziennością.

41-latek nie potrzebował alkoholu, by wpaść w furię. Także na trzeźwo wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał swoją partnerkę wulgarnymi, obraźliwymi słowami. Groził jej zabiciem lub uszkodzeniem ciała. Bił, dusił, popychał, szarpał, wykręcał ręce, ciągnął za włosy. Niszczył wyposażenie mieszkania oraz rzeczy osobiste. Agresor stosował wobec kobiety również przemoc fizyczną, dusił, bił, popychał, wykręcał ręce, ciągnął za włosy.

Dzień przed interwencją groził kobiecie podpaleniem.

Świadkiem przemocy było małoletnie dziecko.

Zdaniem policjantów, zachowanie agresora zagrażało bezpieczeństwu innych osób, dlatego szybko zapadła decyzja o jego  zatrzymaniu w policyjnej celi. Przeczuwając kłopoty, mężczyzna próbował oddalić się z miejsca interwencji. Funkcjonariusze na to nie pozwolili. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Trwa sprawdzanie okoliczności przestępstw popełnionych przez zatrzymanego lubinianina. 41-latek został doprowadzony do prokuratury. Na podstawie już zgromadzonego materiału przedstawiono mu zarzuty, które mogą być uzupełniane w miarę kolejnych ustaleń.

Sylwia Serafin informuje, że mężczyzna był już karany za stosowanie przemocy wobec osoby najbliższej, jak również za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu człowieka.

- Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje asp. sztab. Sylwia Serafin.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć w jednostce policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom organy ścigania lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 367 dni temu dnia 20/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 20, 2022 @ 3:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →