AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

LPGK będzie dzierżawiło nową nekropolię

Przez   /   28/03/2013  /   No Comments

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przez 15 – lat będzie dzierżawiło nowo wybudowany Cmentarz Komunalny w Jaszkowie. Uchwałę w tej sprawie podjęli jednogłośnie legniccy radni podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

Budowa cmentarza w Jaszkowie zakończyła się na początku tego roku. Nekropolia obejmuje obszar około 33 hektarów. Na terenie około 11 hektarów zlokalizowano 32 kwatery na 15 tysięcy mogił. W planach jest rozbudowa nekropoli nawet na 50 tysięcy mogił. Miasto wydało na budowę cmentarza około 25 mln zł. Oprócz kwater powstała cała infrastruktura. Zbudowano drogę prowadząca do nekropoli. Wzniesiona kaplicę, dom pogrzebowy, budynki administracyjne i jedno z najnowocześniejszych krematoriów w kraju. Są tutaj także kolumbaria, czyli niewielkie kwatery na 960 urn.

Budowa nekropoli w Jaszkowie była konieczna ponieważ na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej zaczyna brakować miejsc na pochówki. Ten cmentarz nie zostanie oczywiście zamknięty. Nadal będą tutaj chowani zmarli w mogiłach, które istnieją, a także w kolumbarium, którego budowa rozpocznie się w tym roku. Z kolei na cmentarzu przy ul. Zielnej nie ma miejsca na nowe groby. Dokonywane są tutaj dochówki. Obydwa cmentarze będą funkcjonowały jeszcze przez wiele lat.

 

źródło: lpgk.pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2861 dni temu dnia 28/03/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2013 @ 8:12 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →