schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanka na Olimpiadzie. Trzymajmy kciuki!

Przez   /   23/07/2021  /   No Comments

Legniczanka Kornelia Fiedkiewicz 29 lipca zadebiutuje na Igrzyskach w Tokio. Nasza pływaczka wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz z Pauliną Pedą, Jan Kozakiewiczem i Jakubem, Majerskim. Kornelia popłynie na ostatniej zmianie stylem dowolnym.

- Wiem, że start na igrzyskach to spełnienie marzeń Kornelii. Życzę jej wytrwałości i siły. Wszyscy będziemy trzymać za nią kciuki! – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Start córki przeżywa tata Andrzej. – Do tej pory byłem spokojny, ale teraz adrenalina zaczyna rosnąć – przyznaje pan Andrzej. – Kornelia w Tokio ma szansę na obycie się z tak poważnymi zawodami, czyli Olimpiadą. W Tokio wystartuje w sztafecie. A jako, że jest młoda i cały czas robi postępy, to na przyszłych Igrzyskach w Paryżu mam nadzieję, że zdobędzie medale indywidualne.

Dla wychowanki Klubu Sportowego WANKAN, gdzie w wieku 7 lat, pod okiem trenera Janusza Widomskiego zaczęła stawiać pierwsze kroki w swojej sportowej karierze to spełnienie marzeń. Swój start na Olimpiadzie w Tokio planowała już w wieku 13 lat!
Urodzona w 2001 roku pływaczka specjalizuje się w stylu dowolnym. Obecnie reprezentuje barwy Juvenii Wrocław. Ma za sobą już szereg sukcesów: w 2017 roku na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 × 100 m stylem dowolnym.
Rok później, podczas mistrzostw Europy juniorów w Helsinkach w tej samej konkurencji wywalczyła brązowy medal. W 2018 razem z koleżankami pobiła w Australii dwa rekordy świata w ratownictwie wodnym. W 2019 została mistrzynią Europy na krótkim basenie w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym.  W Glasgow razem z koleżankami: Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą i Katarzyną Wasick  nasza pływaczka czasem  1:44,85 poprawiła wówczas rekord kraju.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY Prezydent Tadeusz Krzakowski gratuluje Korneli zdobycia złotego medalu w sztafecie na ME w Glasgow

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 65 dni temu dnia 23/07/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 26, 2021 @ 6:27 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0079mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Wojewoda ukarał Miedź za odpalenie rac przez kibiców

Read More →