BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanin zatrzymany za znęcanie się nad rodziną

Przez   /   14/01/2021  /   No Comments

Policjanci przyszli z pomocą rodzinie, nad którą od kilku lat znęcał się 46-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojej córki i partnerki. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.  

Dramat maltretowanej przez 46-latka partnerki i ich córki trwał kilka lat. Dopiero kilka dni temu o ich sytuacji dowiedzieli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, gdy jedna z pokrzywdzonych odważyła się poprosić ich o pomoc. Policjanci zakazali dręczycielowi zbliżania się do swych ofiar, ale mężczyzna ich nie posłuchał. Z tego powodu już nastepnego dnia został umieszczony w celi. Na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policj w Legnicy oraz Prokuratury Rejonowej w Legnicy sąd aresztował go na okres 3 miesięcy.

Według ustaleń policji, mężczyzna wszczynał awantury. Używał wobec domowników słów wulgarnych, obelżywych. Znęcał się nad nimi psychiczne i fizyczne.Robił to niemal codziennie. Popychał, wykręcał ręce, zadawał uderzenia w różne części ciała, szarpał, podduszał oraz rzucał na łóżko.
- Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom jednoznaczne podstawy, żeby przedstawić 46-latkowi zarzuty. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz naruszenie czynności narządów jej ciała  – informuje podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem.

Jeśli jesteś jej ofiarą bądź świadkiem sytuacji, w której ktoś doznaje krzywdy, przekaż informację służbom powołanym do przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczynają procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej. 

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 13 dni temu dnia 14/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 14, 2021 @ 2:07 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

143360827_3919685134749247_4563274587887645334_o

Którędy mają biec A4 i S5? Oto głos 8 prezydentów miast

Read More →