schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanin na podium mistrzostw świata w karate

Przez   /   16/09/2022  /   No Comments

Drużyna karateków z legniczaninem Maksymilianem Pietrzykiem wywalczyła trzecie miejsce w kumite wśród kadetów na mistrzostwach świata  w Liverpoolu.

Reprezentacja Polski występowała w składzie: Emilia Momot, Michał Lorbiecki, Maksymilian Pietrzyk, Franciszek Zamojcin, Karol Braziuk. W turnieju indywidualnym Maksymilian Pietrzyk, zawodnik Klubu Karate Shotokan TORA , zajął 17 miejsce.

- To największy sukces naszego zawodnika – mówi Jacek Rusek, trener KKS TORA. – Wcześniej Maksymilian wywalczył dwa medale podczas Międzynarodowych Mistrzostw Austrii.  Jest w kadrze naszego kraju. To bardzo perspektywiczny zawodnik. Jest pracowity, wytrwały i koleżeński. I liczymy na kolejne jego sukcesy.

Maksymilian rozpoczął już przygotowania do mistrzostw Polski. A w przyszłym roku ma szanse wywalczyć kolejne medale na Mistrzostwach Europy.

Ważny wsparciem i jednocześnie wyróżnieniem jest przyznanie Maksymilianowi przez prezydenta Legnicy stypendium sportowego. – To niewątpliwie pomaga w rozwoju jego kariery – dodaje Jacek Rusek.

FOT. KKS TORA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 438 dni temu dnia 16/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2022 @ 2:25 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

chopcy - plakat2

Piłka w teatrze. Nie tylko dla kibiców Górnika Zabrze

Read More →