AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rower miejski wrócił do Legnicy. Zarejestruj się i jedź

Przez   /   29/04/2017  /   No Comments

W piątek, 28 kwietnia, zostało uruchomionych 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń Legnickiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest 69 rowerów, w tym 64 rowery standardowe i 5 rowerów dziecięcych.

System został rozbudowany po ubiegłorocznym programie pilotażowym. Przez niecałe trzy miesiące 21 rowerów wypożyczono wtedy ponad 4300 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 1100 użytkowników. – Legnica to drugie po Wrocławiu miasto w Województwie Dolnośląskim, które zdecydowało się na uruchomienie takiego systemu – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Legnickiego Roweru Miejskiego. – – Zeszłoroczny program pilotażowy pokazał, że ta idea ma w Legnicy gorących zwolenników. Tym bardziej cieszy nas, że miasto zdecydowało się kontynuować ten projekt. Jestem przekonany, że z czasem mieszkańcy Legnicy będą mogli cieszyć się jeszcze większą liczbą stacji i rowerów miejskich.

Z Legnickiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.rower.legnica.eu, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Warto podkreślić, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą też 1 zł, za trzecią 2 zł, a za każdą kolejną po 4 zł.

Operator systemu, firma Nextbike Polska, zwraca uwagę, że konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wypożyczanie) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Legnickiego Roweru Miejskiego.

Stacje Legnickiego Roweru Miejskiego pojawią się na pl. Słowiańskim, pl. Wilsona, rogu Piłsudskiego i Horyzontalnej, na Piłsudskiego przy Rondzie Niepodległości, na rogu Złotoryjskiej i Sejmowej, na Jaworzyńskiej (przy Szkole Podstawowej nr 10), przy Dworcu PKP i na rogu Czarnieckiego i Moniuszki. System Legnickiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada.

Wszystkie standardowe rowery Legnickiego Roweru Miejskiego są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike na całym świecie. W Polsce systemy Nextbike działają m.in. w Warszawie (Veturilo), Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach.

Źródło: Nextbike.pl

FOT. NEXTBIKE.PL

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1166 dni temu dnia 29/04/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 29, 2017 @ 8:27 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pkp-101-1024x683

Śledztwo po wypadku w “spalarni opon” w Wilkowie

Read More →