AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanie na mistrzostwach świata w woltyżerce

Przez   /   15/07/2021  /   No Comments

Młodzi legniczanie Julia i Jakub Ślempowie wywalczyli awans na mistrzostwa świata w woltyżerce, które odbędą się 28 sierpnia w Le Mans we Francji. O medale będą walczyć wraz z koniem Bastion, który jest równie ważnym członkiem ekipy.

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się dziś(15 lipca) w ratuszu z młodymi utalentowanymi sportowcami i ich mamą Karoliną. Prezydent pogratulował wywalczenia awansu i życzył kolejnych sukcesów. Rozmawiał ze sportowcami o ich karierze i planach na przyszłość.
Rodzeństwo Julia (18 lat) i Jakub (16 l) są uczniami legnickiego I Liceum Ogólnokształcącego. Trenują we Wrocławskim Klubie Jeździeckim pod okiem trenera Tomasza Ogonowskiego. Awans na mistrzostwa świata wywalczyli podczas zawodów w Budapeszcie. Jakub zajął w nich pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Od dwóch lat Julia i Jakub są w kadrze Polski.
- Przez wiele lat ćwiczyliśmy z siostrą akrobatykę w Ocelocie – mówi Jakub. – Jeździliśmy też konno. Pewnego razu mama sprezentowała nam lekcje woltyżerki i tak to się zaczęło. Wciągnęło nas.
- A teraz po raz pierwszy jedziemy na mistrzostwa świata – dodaje Julia. – Fajnie by było przywieź z nich medale.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 9 dni temu dnia 15/07/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2021 @ 3:49 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_9120,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Legniczanka płynie na Olimpiadzie. Trzymajmy kciuki!

Read More →