Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanie dzielnie walczyli na mistrzostwach świata

Przez   /   29/04/2019  /   No Comments

Reprezentacja Polski z legniczanami w składzie zdobyła najwięcej medali (28) spośród wszystkich reprezentacji uczestniczących w XXI Mistrzostwach Świata w Taekwon-do Inzell 2019. Dało to nam drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, najlepsze w ostatnim czasie podczas zawodów tej rangi.

Na Max Aicher Arena w bawarskim Inzell przez cztery dni o medale rywalizowała rekordowa liczba 1234 zawodników z 64 krajów. W reprezentacji kraju walczyło siedem zawodniczek i zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do, którzy znacząco przyczynili się do końcowego sukcesu naszej kadry.
Polska wywalczyła najwięcej medali ze wszystkich reprezentacji i uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie Argentynie, a pozostawiając w pokonanym polu wyżej ostatnio notowane drużyny Rosji, Nowej Zelandii, Rumunii, Irlandii czy Norwegii. Łączny dorobek naszej kadry to 6 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych medali.

- Ten wynik medalowy jest sporym wyczynem ponieważ przy rekordowej liczbie startujących zawodników dotarcie do strefy medalowej w turnieju indywidualnym wymagało najczęściej wygrania aż czterech pojedynków – podkreśla legniczanin Łukasz Stawarz, trener kadry.

Jak walczyli legniczanie? Czwórka powróciła do kraju z medalami. Maciej Żuk w turnieju drużynowym, wraz z kolegami wywalczył cztery krążki – trzy srebrne i jeden brązowy. Jest to jego najlepszy dorobek w czwartym już starcie w mistrzostwach świata seniorów.

Gwiazdą w kadrze juniorów okazała się legniczanka Monika Kowalczyk, która jako jedyna Polka dotarła do finału walk i sięgnęła po tytuł wicemistrzyni w kategorii ciężkiej do 65 kg juniorek. Monika po czterech wygranych pojedynkach z zawodniczkami z Holandii, Hiszpanii, Walii i Słowenii w finale uległa utytułowanej Nikolett Mezei z Węgier. Legniczanka w swoim debiucie wywalczyła jeszcze drugi srebrny medal tym razem w drużynowych testach siły. W zespole wicemistrzyń walczyła również druga zawodniczka z Legnicy Wiktoria Miądzel.

Bardzo blisko przynajmniej srebrnego medalu była również Kamila Kolanowska, która sprawiła sporą niespodziankę docierając do strefy medalowej w kategorii
powyżej . 75 kg seniorek. Kamila w walce o finał uległa po dogrywce reprezentantce Australii i start zakończyła z brązowym medalem.

Warto podkreślić, że zarówno zakwalifikowanie się aż siedmioro legniczan do kadry na tegoroczne mistrzostwa jak również medale dla Legnicy w niemieckim Inzell nie byłyby możliwe gdyby nie wieloletnie wsparcie finansowe szkolenia sportowego w Legnickim Klubie Taekwon-do ze strony Fundacja KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICKI KLUB TAEKWON-DO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 466 dni temu dnia 29/04/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 30, 2019 @ 7:59 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Miedź-wraca-do-gry-300x224

Plan przygotowań Miedzi

Read More →