Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanie chcą 30 km/h na zbiorczej drodze południowej

Przez   /   17/08/2022  /   No Comments

Grupa legniczan złożyła u preyzdenta Tadeusza Krzakowskiego petycję, w której domaga się progów spowalniajacych, ograniczenia prędkości do 30 km/h i dodatkowego przejścia dla pieszych na ul. Karlińskiego jako części zbiorczej drogi południowej. Ich zdaniem, zatwierdzony plan organizacji ruchu stwarza zagrożnie życia i zdrowia dla dzieci oraz dorosłych. 

Realizowany aktualnie III etap budowy zbiorczej drogi południowej wiąże się m.in. z przebudową ul. Henryka Karlińskiego. W zatwierdzonej organizacji ruchu pojazdów zaplanowano m.in. trzy przejscia dla pieszych oraz ograniczenie prędkości jak na terenie zabudowanym (50 km/h w dzień, 60 km/h w nocy). Zdaniem okolicznych mieszkańców to nie gwarantuje bezpieczeństwa pieszym. “Ruch samochodowy z taką prędkością przez środek gęsto zaludnionego osiedla naraża mieszkańców na ryzyko wypadków komunikacyjnych, a tym samym na ryzyko utraty życia lub zdrowia” – piszą autorzy petycji.

W tej okolicy mieszka ponad 40 dzieci, które uczęszczają lub będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 19. W drodze do szkoły i ze szkoły będą musiały przekraczać ruchliwą ul. Henryka Karlińskiego.  W czasie, kiedy będą szły na lekcje, natężenie ruchu na zbiorczej drodze południowej będzie największe, bo tą trasą będą zmierzać mieszkańcy Piekar do zakładów pracy na terenie byłego lotniska i w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

“Jedynym zabezpieczeniem naszych dzieci (według zatwierdzonego projektu organizacji ruchu) na ul. Henryka Karlińśkiego mają być 3 przejścia dla pieszych i ogrnaiczenie prędkości jak dla terenu zabudowanego. (…) Przy takiej organizacji ruchu zasadne jest pytanie nie tyle czy, co kiedy będzi emiał miejsce wypadek z udziałem pieszego” – czytamy w petycji.

W rejonie osiedla może też dochodzić do częstych kolizji z pojazdami wyjeżdżającymi z jednorodzinnych posesji.

Mieszkańcy domagają się ograniczenia prędkości na ul. Karlińskiego do 30 km/h, utworzenia jeszcze jednego przejścia dla pieszych oraz zamontowania progów spowalniających przy przejściach dla pieszych.

FOT. PIXABAY. COm

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 40 dni temu dnia 17/08/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 17, 2022 @ 12:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →