AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniczanie będą publicznie gruntować cnoty niewieście

Przez   /   20/07/2021  /   1 Comment

W czwartek o godz. 18  w Legnicy dojdzie do spontanicznego gruntowania cnót niewieścich “w formie artystycznego i obywatelskiego nieposłuszeństwa”. Jakkolwiek to rozumieć, będzie ciekawie. Miejsce akcji: Rynek, okolice Kwiaciarni Artystycznej Flowers CTRL.

“Przyjdź, wyraź swój bunt!” – zachęca zaproszenie udostępniane w mediach społecznościowych. “Nie zgadzamy się na polityczne sterowanie szkołami! Nie zgadzamy się na indoktrynację uczennic i uczniów! Nie zgadzamy się na fanatyzm religijny! Nie zgadzamy się na dyskwalifikacje organizacji pozarządowych i cenzurę!”

To odpowiedź na pomysły ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz jego doradcy, dra Pawła Skrzydlewskiego – felietonisty Radia Maryja i TV Trwam. Skrzydlewki opisał w Naszym Dzienniku, jak powinno wyglądać wychowanie do życia w rodzinie młodych Polek. “Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie” – uważa doradca ministra. Jako remedium ministerstwo edukacji opracowało kierunki edukcaji na nowy rok szkolny. Paweł Skrzydlewski objaśniał, że chodzi m.in. o “ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”, by później, jako dorosłe kobiety “nie zabijały rodziny, nie zamykały się na płodność”.
Gorset, w który władza próbuje wtłoczyć nazbyt, jej zdaniem, wyemancypowane Polki – w tym córki i wnuczki uczestniczek protestów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – budzi kpiny i oburzenie. Minister edukacji tylko dolał oliwy do ognia. “Cnota to jest przeciwieństwo wady. Są wady i są cnoty, tylko nikt dzisiaj już o cnotach nie mówi [...] jeśli mamy wady i cnoty, to ja wolę cnoty” – próbował nieporadnie wyjaśnić słowa swego doradcy Przemysław Czarnek w Radiu Wrocław.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    brawo jestem z wami Kobietami.Powiem wiecej kobietki. Menzszczyzni to jest gatunek zanikajacy. Jeszcze jakie dwadziescia lat i to wy zaczniecie rzadzic tym upadlym towarzystwem ktory z biegiem czasu jak widac idiocieje.Przywodzi im rydzyk ktory tez idiocieje ale nie bedzie to trwac wiecznie.Te ich pomysly i marzenia wlasnei stad wynikaja ..oni wiedza juz ze idiocieja i wladza juz wymyka im sie z rak. Stad tez ten caly cyrk z gender,LGBT, prawem przemocowym .Zaczynaja byc bezradni i przerazeni.I chca wrocic do …sredniowiecza bo wtedy było fajnie….dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →