Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki wkurw na gruncie cnót niewieścich

Przez   /   22/07/2021  /   10 Comments

Artystyczno – społecznym happeningiem legniczanie dali znać, że nie podobają im się snuta przez eksperta ministerstwa edukacji wizja “gruntowania cnót niewieścich”.  Ich zdaniem szkoła nie może uczyć kobiet pokory, uległości i bezreflesyjności, ale empatii, odwagi, niezależności. 

Na tablicy kobiety wypisały słowa, które ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi kojarzą się z wychowaniem kobiet: “uległość”, “pokora”, posłuszeństwo”, “skromność”, “służebność”, “bezrefleksyjność”, “płodność”, “bierność”, “poświęcenie”.  Potem zamalowały je i na takim gruncie przystąpiły do wypisywania przymiotów, które wyróżniają kobiety. Pojawiały się więc skreślone czerwoną farbą słowa: “kreatywność”, “empatia”, “godność”, odwaga”, “wolność”, “tolerancja”, “niezależność”, “szacunek”, “asertywność” (to słowo wpisał młody mężczyzna) i “posłuszeństwo”. Na koniec Katarzyna Odrowska dopisała do tej listy coś, co Prawo i Sprawiedliwość wyzwala u kobiet: “wkurw”.

Własną piosenkę oraz covery Grzegorza Ciechowskiego, Kultu i Czesława Niemena wykonało (pięknie) dwie trzecie zespołu HuRaban: Hanna Włodarczyk i Monika Zapaśnik. Czytano fragmenty “Opowieści podręcznej” Margaret Atwood. Legnicka nauczycielka Bogumiła Wszelaka, opowiadała, jak mądre i odważne są dziewczyny, które uczy. Według niej minister Czarnek jest naiwny, jeśli sądzi, że to się da zawrócić; że da się ukształtować następne pokolenie według anachronicznego wzorca lansowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Ludzie nie było dużo, kilkadziesiąt osób, w różnym wieku. Słuchali, trochę krzyczeli, trochę bili brawo. Było bardzo spokojnie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 65 dni temu dnia 22/07/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 22, 2021 @ 10:29 pm
 • W dziale: wiadomości

10 komentarze

 1. lustrator pisze:

  z trzeciej strony jak sie juz wysika to czemu nie.

 2. lustrator pisze:

  Zamykam wątek, bo dalsze jego>>>biedny idiota nie wie nawet ze nie moze nie tylko zamykac ale nawet otwierac wontku..Moze sie tylko wysikac za rogiem.

 3. lustrator pisze:

  no nic .tydzien czekania na koscielne zadupie typu czytelnik albo mieszkaniec ale bryndza.Zostaja tylko stara pierdola ktora podtrzymuje stanowsko ze woli kobiete dobra i poczciwa i dolustratora ktory wie ze aborcja to grzech glowny A nawet panstwowy.Jakos do koscielnego zadupia nie trafia ze biedny sredniowieczny czarnek nie wspominal o srubowym zacisku na wacka dla menszczyzn ani o menszczyznach ktorzy maja byc wychowywani na sprzataczy i poddanych kobiet zeby One czuly sie lepiej. Wszystko wskazuje na to ze menszczyzn szlag trafi jednak wczesniej niz prognozowalem bo jak widac nie widza zagrozenia.Co zreszta jest zrozumiale i historycznie wylumaczalne.

 4. Legniczanin pisze:

  Nie wiem i nie chcę wiedzieć co dla polityków każdej z opcji znaczy “cnota niewieścia” ale leksykalnie to pozytywna cecha charakteru lub postawa niewiasty, oznaczająca dążenie do doskonałości lub konsekwentne trwanie we własnych wierzeniach. Można ją utożsamiać z silnym charakterem, który wie czego chce i trzyma się własnych założeń.

  Jako facet wolę mieć w kobiecie partnera obdarzonego przymiotami opisanymi powyżej niż być rogaczem wyzwolonej i rozwiązłej baby czy też babo-chłopa! I jako facet swoją kobietę całuję w rękę przy każdej nadarzającej się okazji….

  A komornik to funkcjonariusz publiczny wymiaru sprawiedliwości i podobnie jak sędzia nie ma prawa występować w żadnych akcjach politycznych….

  Tylko po co to wszystko tłumaczyć idiocie? Zamykam wątek, bo dalsze jego prowadzenie to dać się sprowadzić to poziomu rynsztoka a nawet kloacznego dołu…..

 5. do lustrator pisze:

  lustratorek a co napiszesz o zaostrzeniu aborcji gdzie sa ci wszyscy politycy ktorzy wspierali kobiety pokazywali sie jak trzeba bylo zbijac kapital polityczny teraz cnoty niewiescie na tapecie i znowu polityczna promocia a teraz podsumowanie i ci i ci maja kobiety gdzies gdzie sa zalozycielki strajku kobiet czy wspieraja kobiety ktore maja teraz sprawy w sadach ciekawe czy caluja je w dlonie a moze maja je w dupie

 6. lustrator pisze:

  Tak wiec Kobiety róbcie swoje a jak takie durnie czyli wiekszosc zaczna was calowac po raczkach to Wy ich tez.Zrobia sie juz calkiem durnowaci a dodatkowo …czerwoni.

 7. lustrator pisze:

  jak widzimy jakimii durniami byli takimi pozostali.Na temat kobiet zero natomiast o wozku inwalidzkim owszem .Drugi duren o komornikach co jest stalym punktem nawet w aferze pedofilskiej kosciola.

 8. Legniczanin pisze:

  Jaka inicjatywa takie komentarze!
  Szkoda, że nie uczestniczyła w tym proteście żadna osoba, która miałaby jeszcze co pielęgnować… czyli młodzież. Stare dziady nudzą się w domu a poczekalni w przychodni zabrakło!

  Tylko głupcy uczestniczą w olimpiadzie głupoty organizowanej przez rządzących. Jednak tubylczy bohaterowie oprotestowują wyłącznie to za co nie grożą im żadne sankcje….

  Czy uczestniczący w imprezce komornik zbierał na tackę na nowe farbki i pędzle czy też wyrażał swoje poparcie jako zatroskany rodzic… ?

 9. Do lustratora pisze:

  Masz rację nic nie rozumiemy co te Panie i ten Pan na wózku inwalidzkim wynajmowany na wszystkie protesty reprezentują one wyzwolone nie słuchaja co ksiądz podpowie za to diabła chetnie słuchają bo to diablice są.

 10. lustrator pisze:

  i jak tam roznej masci czytelnicy,mieszkancy ,dolustratorzy i stare pierdoly z Legnicy? Zaloze sie ze NIC. Biedactwa wy moje.Czy wy cos z tego rosumicie czy czekacie na to co ksiondz powie. Tak jest.Przyjdzie czas ze kobiety zabiora sie i za was a wiec pierzcie gacie bo nie znacie dnia ani godziny. Przeca czarnek i towarzystwo to emanacja waszej glupoty wbijanej wam do lba i jemu od stuleci przez koscioł . Tak miedzy nami…Juz nie musicie calowac Kobiet po raczkach .ONe maja TO i was w du…pie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106686778_10223354987453371_4244387397478511715_n

Lekarka Kaja Filaczyńska i inni chcą pomagać na granicy

Read More →