PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki taksówkarz chce być Morawieckim w Legnicy

Przez   /   09/08/2018  /   2 Comments

Krzysztof Lewandowski – legnicki taksówkarz, pilot i obrońca lotniska  – zapowiedział swój start w wyborach na prezydenta Legnicy.  – Przy Morawieckich chcemy odbudować nasz kraj; premier Morawiecki w skali kraju, ja lokalnie, jako ruch oddolny – opowiada Lewandowski w filmach zamieszczonych w internecie.

Dlaczego chce być prezydentem Legnicy?

- Podstawa, to że jestem patriotą polskim, jestem osobą wierzącą i jako pilot bronię od 15 lat lotniska – odpowiada Krzysztof Lewandowski. Jest członkiem prawicowej partii Wolni i Solidarni, założonej w 2016 roku przez Kornela Morawieckiego i innych posłów, którzy odeszli z klubu Kukiz`15.  Podkreśla bliskie relacje z Morawieckimi (chwali się na przykład, że był u nich na święta i sugeruje, że premier realizuje jego pomysły sprzed 8 lat). W wyborach na prezydenta Legnicy zamierza jednak wystartować jako kandydat niezależny.

Zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem Legnicy, zarządzi “audyt od roku 1990″ i rozliczy władze lokalne ze sprzedaży majątku publicznego. Chce kierować zawiadomienia do prokuratury. Nie lubi Niemców i w ogóle obcego kapitału i sprzeciwia się zwalnianiu zachodnich inwestorów z podatków. Snuje wizje, w których właścicieli zagranicznych firm zmusza do podwyższenia pensji pracownikom (‘na początek o 100 procent netto”), a jeśli się nie zgodzą, nęka ich horendalną podwyżką “podatku obrotowego i gruntowego”.  Poza tym jako prezydent obiecuje zająć się budową mieszkań komunalnych i “wyeliminowaniem emigracji zarobkowej”.

Krzysztof Lewandowski od kilkunastu lat próbuje zaistniej w legnickiej polityce. Wypłynął przy okazji sporu o utrzymanie lotniska w Legnicy. Jako lider Ruchu Społecznego Legniczan wystartował w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Uzyskał marny wynik: 580 głosów. Nikt z listy Ruchu Społecznego Legniczan nie dostał się do rady miejskiej.  Tamto doświadczenie zniechęciło go na 8 lat do udziału w wyborach. Teraz powraca w ekstrawaganckiej różowej kamizelce, by u boku Morawieckich odbudować Polskę w Legnicy.

FILM. YOUTUBE.PL/ KERIM
FOt. SCREEN Z YOUTUBE.PL

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 781 dni temu dnia 09/08/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 9, 2018 @ 1:29 pm
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. Absurd pisze:

  “Snuje wizje, w których właścicieli zagranicznych firm zmusza do podwyższenia pensji pracownikom (‘na początek o 100 procent netto”), a jeśli się nie zgodzą, nęka ich horendalną podwyżką “podatku obrotowego i gruntowego”. ”

  Nie dość, że samorządy takich możliwości nie mają, to nawet gdyby miał większość konstytucyjną i tak by to padło bo sprzeczne z prawem UE

 2. Ale pisze:

  Ten kandydat chyba powinien na początek zapoznać się z kompetencjami prezydenta i ewentualnie rady, zwłaszcza w zakresie podatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vote-3569999_1280

Legnickie Pole. Referendum – do usunięcia rada lub wójt

Read More →