schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnicki Puchar Polski w scrabble

Przez   /   28/08/2015  /   No Comments

Na poczesnym miejscu scrabblowej mapy Polski Legnica znajduje się od 7 lat. W dniach 29 i 30 sierpnia po raz szósty zostanie tu rozegrany Puchar Polski w tej najpopularniejszej na świecie grze słownej.

Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w naszym kraju. Oprócz rozgrywek o Puchar, gracze, którzy z nich odpadną powalczą też o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej.

Turniej ma charakter otwarty, więc każdy, kto zna zasady i lubi spędzać czas na „łamaniu głowy” nad słówkami, może zagrać o Puchar. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom początkującym zagrać z przeciwnikami o podobnym poziomie gry. Każdy z uczestników turnieju rozegra przynajmniej 11 gier, bez względu na ich wyniki. Rozgrywki są bowiem prowadzone systemem podobnym jak w szachach, ale odpowiednio zmodyfikowanym na potrzeby scrabbli.

Turniej odbędzie się pod egidą Polskiej Federacji Scrabble w legnickim hotelu Milenium. Sędzią legnickiego turnieju, jak co roku, będzie jeden z najbardziej doświadczonych słownych rozjemców – Grzegorz Wiączkowski.

Tytułu w rozgrywkach Pucharu Polski będzie bronił były mistrz kraju Bartosz Morawski. W Mistrzostwach Ziemi Legnickiej sukces postara się powtórzyć Krzysztof Obremski, pierwszy legniczanin, któremu udało się wygrać te zawody.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

W ostatnich latach gry planszowe przeżywają istny boom. W scrabble w internecie możemy zagrać na stronie www.zagraj.pl. Prawdziwy rozkwit notuje również serwis www.kurnik.pl, na którym możemy zagrać w inną, podobną do scrabbli, grę słowną – literaki.

Strona internetowa turnieju to http://scrabble.lca.pl. Tam też można się na rozgrywki zapisać. Organizatorami Pucharu Polski i Mistrzostw Ziemi Legnickiej w scrabble są portal LCA.PL i Gazeta Legnicka.

źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2655 dni temu dnia 28/08/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 28, 2015 @ 10:18 am
  • W dziale: rozrywka, styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

P1145610 (Copy)

Dzięki Spynaczowi i Leroy Merlin rośnie apetyt. Na co?

Read More →