basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki policjant uratował tonącego nad Bałtykiem

Przez   /   17/07/2019  /   No Comments

Sierż. szt. Kamil Pękala z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy podczas urlopu nad polskim morzem uratował tonącego mężczyznę. 

Zauważył dryfującego na falach starszego pana. Zaniepokoiło go, ze głowa mężczyzny przez dłuższą chwilę znajdowała się pod powierzchnią wody. To mogło być podtopienie. Jako doświadczony policjant wiedział, że w takiej sytuacji liczy się każda sekunda. Bez chwili wahania wskoczył do morza i wyciągną topielca na brzeg. Poszkodowany nie wykazywał funkcji życiowych – nie oddychał, niewyczuwalny był jego puls. Funkcjonariusz rozpoczął reanimację. Prowadził ją aż do momentu przejęcia działań przez zespół pogotowia ratunkowego, który został wezwany przez świadków zdarzenia. Mężczyźnie udało się przywrócić krążenie i oddech, po czym został przetransportowany helikopterem do szpitala.

- Zaangażowanie i heroiczna postawa jaką wykazał się sierż. szt. Kamil Pękala jest godna podziwu i naśladowania. Wielu mogłoby go nazwać bohaterem, jednak dla niego jest to po prostu naturalna reakcja na zaistniałe zagrożenie. Jako policjant z podobnymi sytuacjami spotyka się każdego dnia, służąc obywatelom dla ich bezpieczeństwa – podkreśla sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

FOT. POLICJA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 150 dni temu dnia 17/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 17, 2019 @ 2:27 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

girl-2239965_1920

Kolejne kobiety dręczone przez “wor w zakonie”

Read More →