basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki Budżet Obywatelski. Głosowanie od poniedziałku

Przez   /   28/09/2018  /   2 Comments

Głosowanie w VI edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 rozpocznie się 1 października (poniedziałek) o godzinie 8.00, a zakończy – 8 października (poniedziałek) o godzinie 17.00. Wyniki będą ogłoszone do 26 października.
Mieszkańcy Legnicy mogą wybierać spośród 69 projektów. Do głosowania uprawnione są osoby pełnoletnie (także te, które do 8 października 2018 roku osiągną ten wiek), które zameldowane są w Legnicy na pobyt stały lub czasowy (co najmniej od dnia 24 września br.).
Głosujemy internetowo, a więc wszystkie ręce na klawiatury. Technologia jest bardzo prosta. Wchodzimy na stronę www.lbo.legnica.eu i naciskamy ikonkę Głosuj. Można to uczynić z dowolnego miejsca, przez całą dobę albo odwiedzić jeden z 16 specjalnych punktów do głosowania. Wprowadzamy swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL i numer telefonu komórkowego. Obcokrajowcy, którzy nie posiadają numeru PESEL, pozostawiają to pole puste.
Każdy głosujący ma do dyspozycji 5 punktów, które może przyznać jednemu projektowi lub w dowolny sposób podzielić na kilka zadań zlokalizowanych w dowolnym obszarze miasta. Na koniec procedury otrzymujemy esemesem kod weryfikacyjny na podany numer telefonu komórkowego i wpisujemy go do formularza. Podawanie kodu zastosowane jest po raz drugi w legnickich głosowaniach LBO i zastąpiło, jako weryfikator, wpisywanie nazwiska rodowego matki. Dodajmy, że na jeden numer telefonu może być wygenerowanych pięć kodów SMS, a więc może też z niego skorzystać pięć osób.
Na terenie całego miasta zorganizowano 16 punktów do głosowania, głównie w placówkach oświatowych. Są one przeznaczone dla osób, które nie posługują się internetem lub telefonem komórkowym, a pragną zagłosować. W punktach otrzymają wszelką niezbędną do tego pomoc, bez konieczności posiadania przy sobie telefonu komórkowego. Czynne są one w dni robocze w godz. 8.00-17.00, a w sobotę od 10.00 do 15.00.

Oto wykaz punktów do głosowania:


1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Lotnicza 26
2. Filia nr 1 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Gojawiczyńskiej 4
3. Filia nr 2 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Pomorska 56
4. Filia nr 4 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Heweliusza 7/N
5. Filia nr 5 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Wielogórska 1
6. Miejskie Przedszkole nr 11, ul. Krzemieniecka 1
7. II Liceum Ogólnokształcące, ul. Zielona 17
8. Miejskie Przedszkole nr 3, ul. Rzemieślnicza 10
9. Młodzieżowe Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 3
10. Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Jaworzyńska 47
11. Szkoła Podstawowa nr 19, al. Rzeczypospolitej 129
12. Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1
13. Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Marynarska 31
14. Centrum Dialogu Obywatelskiego, Rynek 4
15. Zespół Szkół Samochodowych, ul. Słubicka 7
16. Świetlica Terapeutyczna nr 1, ul. Bracka 16


Okres poprzedzający głosowanie liderzy poszczególnych projektów LBO wykorzystują na ich promocję. Kampania promocyjna może trwać także podczas wszystkich dni głosowania, bowiem w LBO nie obowiązuje „cisza wyborcza”. Urząd Miasta przygotował specjalne pakiety promocyjne, które można otrzymać w Centrum Dialogu Obywatelskiego, (Rynek 4). Można je też pobrać na www.lbo.legnica.eu. Do tej pory skorzystała z tej możliwości ponad połowa wnioskodawców.
Materiały promocyjne mogą być umieszczane wyłącznie w miejscach uzgodnionych z ich zarządcami lub właścicielami. Po zakończonej kampanii muszą być przez wnioskodawców uprzątnięte.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 554 dni temu dnia 28/09/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 28, 2018 @ 3:16 pm
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. NICZYJE PODWÓRKO pisze:

  MOWA O PLACU MIĘDZY ULICAMI CHOJNOWSKĄ, PIEKARSKĄ I RYNEK.
  JEST TO MIEJSCE W CENTRUM MIASTA DROGA DOJAZDOWA DLA DOSTAWCÓW DO RESTAURACJI DO ZAKŁADU POGRZEBOWEGO DO SKLEPÓW PYTANIE CZY ONI NIE PŁACĄ PODATKÓW DO MIASTA.
  CZY MIESZKAŃCY NIE PŁACĄ PODATKÓW DO MIASTA BY MÓC BEZPIECZNIE DOJECHAĆ DO MIESZKAŃ A NIE OBAWIAĆ SIĘ CZY ODPADNIE IM KOŁO I JESZCZE PUSTY PLAC ZASTAWIONY “DONICAMI”:D
  MOŻE WYBORY COŚ ZMIENIĄ !!!!!!!!!!!!!!!

 2. BY W LEGNICY BYŁO ŁADNIE pisze:

  “LEGNICKI BUDŻET OBYWATELSKI”
  coś co powinno być jak najbardziej.
  Legnica :) Miasto nie biedne wśród miast sąsiadujących, ale rynek centrum miasta które jest odwiedzane przez turystów wygląda obskurnie.
  odpadające farby z elewacji, balkony rodem z PRL-u osłonięte eternitem który jest szkodliwy dla zdrowia, mówiąc inaczej RAKOTWÓRCZY, otwierasz okno i masz świeże RAKOTWÓRCZE POWIETRZE , NIBY TO ZABYTEK:) Z PRL-u.
  miasta takie jak Złotoryja czy Chojnów są na pewno biedniejsze ale centrum tych miast jest odnowione na koszt miasta a w Legnicy jest jak jest OBSKURNIE.
  TERAZ PYTANIE KOGO WYBRAĆ BY W LEGNICY BYŁO ŁADNIE O PLACU MIĘDZY ULICAMI CHOJNOWSKĄ PIEKARSKĄ I RYNEK TO BRAK SŁÓW TYLKO CZEKAĆ AŻ KTOŚ ZŁAMIE NOGĘ !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-4817450_1920

Kobieta z gminy Zagrodno chora na COVID-19

Read More →