PWSZ Prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka policja ujęła złodzieja, który unikał kary

Przez   /   15/07/2019  /   No Comments

Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali poszukiwanego przez sąd 34-latka celem odbycia 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Kryminalni podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu jeszcze dokonanie kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1500 zł. oraz kradzieży z włamaniem w postaci kilkunastokrotnego posłużenia się skradzioną kartą bankomatową.

Mężczyzna usłyszał również zarzut kradzieży 13 sztuk firmowych koszulek o wartości ponad 500 zł. z jednego z legnickich sklepów.

34-latek był już karany za tego typu przestępstwa. W myśl Kodeksu Karnego, „jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę”. W związku z powyższym za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 197 dni temu dnia 15/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 15, 2019 @ 2:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Samorządy razem

Zagłębie Miedziowe idzie blokiem po unijną kasę

Read More →