PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniccy seniorzy chcą uczestniczyć w życiu miasta

Przez   /   31/12/2013  /   No Comments

.Legniccy seniorzy- uczestnicy Projektu “Sąsiedzi” realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich zbierali podpisy pod apelem do przedsiębiorców i różnego rodzaju instytucji.

 

Szanowni Państwo,

                My, uczestniczki i uczestnicy projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich  pn. ?Sąsiedzi?, ale przede wszystkim mieszkańcy Legnicy, zwracamy się z apelem do władz miasta, instytucji publicznych, organizacji społecznych, przedsiębiorców, mediów i mieszkańców (w tym środowisk senioralnych), o podjęcie wspólnych działań na rzecz zwiększenia udziału osób starszych w życiu miasta.

                W Legnicy, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, wzrasta odsetek osób powyżej 60 roku życia w całości populacji. Towarzyszy mu niestety zwiększający się poziom samotności i bierności społecznej seniorów. Dlatego też, wzorem innych miast naszego kraju, pragniemy zachęcić Państwa do wspólnej inicjatywy zmierzającej do zmniejszenia tego problemu.

                Wprowadzenie skoordynowanego systemu preferencji, informacji i działań aktywizujących osoby starsze sprawi, iż legniczanki i legniczanie ukończywszy swoją aktywność zawodową, zyskają większą szansę na pozostanie osobami aktywnymi społecznie. To zaś przyczyni się z jednej strony do zmniejszenia wydatków publicznych na opiekę społeczną, a z drugiej – do zwiększenia dochodów przedsiębiorców. Więcej aktywnych seniorów to więcej klientów. Więcej klientów to większy zysk dla przedsiębiorców. Większy zysk to większe wpływy z podatków do budżetu miasta.

                Doświadczenie i przykład wielu miast w Polsce wskazują, iż większą szansę na dynamiczny rozwój społeczny i gospodarczy mają ci, którzy nauczą się aktywnie reagować na zachodzące zmiany. Dlatego zachęcamy wszystkie osoby, instytucje i organizacje mogące przyczynić się do polepszenia sytuacji społecznej i ekonomicznej osób starszych, by przyłączyli się do naszej inicjatywy.      

                                                                                                                                            

                                                                                                                                            

W ciągu 45 minut seniorom udało się zebrać 293 podpisy pod powyższym apelem. Kolejnym etapem będzie szukanie przedsiębiorców którzy albo przygotują specjalną ofertę dla seniorów, albo przyznają jakąś zniżkę. Ci zostaną oznaczeni nalepką akcji (jej logotyp jest w załączniku). Jeszcze dobrze nasi seniorzy nie zaczęli zbierać deklaracji a już mamy wstępne obietnicę od przedsiębiorców:

Fryzjer Maria – ul. Gwiezdna 8 – 10% zniżki
Kręgielnia Kometa – Neptuna 16 – 10% zniżki
Camelia Salon Fryzjerski – ul. Asnyka 8 – 20% na strzyżenie i 10 % na inne usługi
Kawiarnia WZ ul. Wrocławska 5 – szykuje specjalną ofertę na kawę / herbatę + ciastko

Już wkrótce będzie szczegółowa lista siłowni, kawiarni, aptek, etc. o czym poinformuję. Nalepki pojawią się w witrynach w ciągu 2 -3 tygodni.

Projekt “SĄSIEDZI” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013.

Maciej Kupaj
opiekun grupy

 

FOT. STOWARZYSZENIE INICJATYW OBYWATELSKICH W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2458 dni temu dnia 31/12/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 30, 2013 @ 5:30 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →