Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Zabiją dzwony u ewangelików i zagrają organy

Przez   /   16/10/2020  /   No Comments

W sobotę (17 października) o godz. 13. 00 w zabiją na 15 minut dzwony w kościele Marii Panny dla uczczenia pamięci księży zmarłych na Covid 19.  Natomiast w niedzielę (18 października) w kościele Marii Panny odbędzie się koncert organowy w wykonaniu dr Michała Szostaka. Początek godz.19.15. Wstęp wolny.
W programie będziemy mogli usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: D. Buxtehude, J.S. Bach, J. Robinsohn, C. Franck oraz improwizacje.
- Niedzielny koncert jest wydarzeniem kulturalnym, w związku z tym liczba osób mogących wziąć w nim udział w koncercie uzależniona jest od pojemności kościoła i wynosi maksymalnie 25 proc. % tejże pojemności. W kościele Marii Panny jest łącznie 1000 miejsc siedzących, w związku z powyższym 25 proc. pojemności to 250 miejsc. Jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo, do dyspozycji oddajemy 150 miejsc. Miejsca w poszczególnych ławkach będą oznaczone kartkami – informuje ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko – augsburskiej w Legnicy.
Będą obowiązywały środki bezpieczeństwa. Bezpośrednio po wejściu do kościoła wszyscy uczestnicy koncertu proszeni będą o dezynfekcję rąk, zakrycie ust i nosa za pomocą maseczek, bądź przyłbic oraz zajmowanie wyznaczonych miejsc.
Mimo tych utrudnień, wierzę, że będzie to wspaniały muzyczny wieczór, który będzie nam dane w bezpiecznych warunkach przeżyć – dodaje ks. Gansel.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 16/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 16, 2020 @ 2:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →