wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica wysoko w rankingu magazynu Forbes

Przez   /   30/08/2018  /   No Comments

W tegorocznym rankingu miast najbardziej atrakcyjnych dla biznesu, prowadzonego przez prestiżowy miesięcznik gospodarczy Forbes, Legnica zdobyła 8. miejsce wśród miast średniej wielkości (od 50 do 149 tys. mieszkańców). Jest ich w Polsce około 80. Ranking obejmował lata 2015-2017, a więc niemal całą obecną kadencję samorządową.

Organizatorzy rankingu, na podstawie danych zebranych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, przy ocenie inwestycyjnej atrakcyjności miast brali pod uwagę przyrost firm w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, ilości nowych spółek, upadłości i likwidacji. Wśród miast średniej wielkości Legnica znalazła się na 8. pozycji. Dobrze to świadczy o jej rosnącym potencjale gospodarczym i sprzyjającej przedsiębiorczości polityce samorządu.
W czołówce są: Piaseczno, Przemyśl i Zielona Góra. Legnica wyprzedziła na liście dziesięciu najlepszych Wieliczkę i Tychy.
Pierwsze miejsce w kraju w kategorii powyżej 300 tys. mieszkańców zajęła Warszawa, w grupie od 150 do 299 tys. – Rzeszów, w przedziale od 50 do 149 tys. – Piaseczno, natomiast wśród najmniejszych ośrodków (do 50 tys.) – Lesznowola w woj. mazowieckim.
Jak pisze „Forbes”, ranking skłania do refleksji na temat tworzenia przyjaznej atmosfery dla biznesu, umiejętności samorządowców, łączenia biznesu z nauką i skuteczności wykorzystywania atutów miast.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. SCREEN FORBES.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lbo21,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Mieszkańcy Legnicy zgłosili 69 pomysłów do LBO 2021

Read More →