Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wolontariusze wracają do schroniska dla zwierząt

Przez   /   19/07/2021  /   No Comments

Nareszcie, po kilkunastomiesięcznej przerwie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy zgodziło się wpuszczać za bramę wolontariuszy, aby m.in. wyprowadzali psy na spacery, socjalizowali je, pomagali pracownikom przy porządkach i pielęgnacji. Nabór chętnych prowadzi Towarzystwo Miłośników Legnicy ProLegnica, któremu powierzono koordynowanie pracy wolontaruszy. 

Dotychczas relacje pomiędzy wolontariuszami a załogą schroniska nie zawsze układały się się dobrze. Część wolontariuszy publicznie krytykowała sposób, w jaki sprawowana jest opieka nad bezdomnymi psami. Powstał nawet blog, na którym na bieżąco ujawniano przypadki zaniedbań lub beztroski pracowników schroniska.

Schronisko uwolniło się spod tej społecznej kontroli wiosną 2020 roku, przy okazji pierwszej fali COVID-19. Zamknęło bramy przed osobami z zewnątrz, powołując się na przepisy antycovidowe. Ze względów bezpieczeństwa było od tego czasu niedostępne dla wolontariuszy.

Teraz wolontariusze będą mogli współpracować ze schroniskiem, ale na nowych zasadach. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jako gospodarz obiektu porozumiało się z Towarzystwem Miłośników Legnicy ProLegnica. Ustalono regulamin. Jest w nim m.in. zapis, że nieprzestrzeganie zasad życzliwej współpracy może spowodować skreślenie osoby z listy wolontariuszy.

ProLegnica jako koordynator prowadzi nabór na wolontariuszy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

Wolontariuszem mogą zostać wyłącznie osoby pełnoletnie, którym nie jest obcy los psiaków i kociaków. Zakres działań wolontariuszy obejmuje wyprowadzanie psów i prace socjalizacyjne z nimi, pomoc w drobnych czynnościach porządkowych i pielęgnacyjnych przy zwierzętach, wyprowadzanie zwierząt z izolatki, pomoc w utrzymaniu czystości w miejscach gdzie nie przebywają zwierzęta, pomoc w poszukiwaniu rodzin do adopcji zwierząt, inne czynności zlecone przez personel schroniska.

Aby zostać wolontariuszem należy wypełnić KWESTIONARIUSZ OSOBOWY PRZYSTĄPIENIA DO WOLONTARIATU. Wypełniony i podpisany kwestionariusz należy dostarczyć drogą mailową na adres schronisko@pro.legnica.pl lub osobiście do siedziby Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO Legnica, Rynek 5/6 (I piętro domofon nr 11) lub przekazać do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy, ul. Ceglana 2. Koordynator skontaktuje się z kandydatami na wolontariusza w celu podpisania porozumienia.

FOT. LPGK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →