Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Układają nowy asfalt na al. Rzeczypospolitej

Przez   /   03/12/2021  /   No Comments

Na przebudowywanej al. Rzeczypospolitej na odcinku od ul. Gumińskiego do ul. Zamiejskiej sfrezowana została już stara warstwa asfaltu i układana jest nowa. Prace w tym zakresie zaawansowane są w ok. 70 proc.  

Roboty prowadzone są od godz. 22.00 do godz. 5.30 przy ręcznym sterowaniu ruchem. W tych godzinach wyłączona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach. W ciągu dnia ruch odbywa się normalnie.

Takie założenia pozwolą uniknąć bardzo uciążliwych objazdów po sąsiednich ulicach, a także wpłynie to znacząco na skrócenie czasu przebudowy. Wykonawca jednocześnie przeprasza mieszków za uciążliwości wynikające z pracy w porze nocnej.

Zakres robót obejmuje: wymianę warstwy ścieralnej jezdni, odbudowę i budowę pętli indukcyjnych sterowania sygnalizacją świetlną, odtworzenie oznakowania poziomego, regulację wpustów deszczowych oraz włazów kanałowych i innych.

Przebudowywany odcinek jest fragmentem drogi powiatowej nr 2175D, na przeważającej długości o przekroju jednojezdniowym. Znajduje się w obszarze zabudowanym oraz przenosi ruch lokalny do sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej i pobliskich sklepów wielkopowierzchniowych. Stanowi także drogę dojazdową z północy miasta do strefy ekonomicznej.

Przypomnijmy, że wykonawca tej inwestycji został wybrany zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych z wolnej ręki. Wcześniejsze dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 257 dni temu dnia 03/12/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 3, 2021 @ 11:59 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

audi-g3b13790b2_1920

Legniczanie chcą 30 km/h na zbiorczej drodze południowej

Read More →