Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnica. Rusza cykl imprez “Postaw na rodzinę”

Przez   /   10/09/2021  /   No Comments

W najbliższą sobotę (11 września) rozpoczynamy cykl imprez w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”. Odbędą się one na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i w Szkole Podstawowej nr 1. Kolejne festyny odbywać się będą także w soboty w różnych placówkach oświatowych i kulturalnych.


Oto pełna lista propozycji:

  • 11 września 2021 r. roku w godzinach od 13.00 do 17.00 w Galerii Sztuki, miejsce – dziedziniec Zamku Piastowskiego odbędzie się festyn pod nazwą „Familiada – Festyn rodzinny”. W ramach festynu odbędą się warsztaty tematyczne, zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, gry, zabawy. Zwycięzcy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek.
  • 11 września 2021 r. roku w godzinach od 09.30 do 11.30 w Szkole Podstawowej Nr 1, miejsce szkoła i boisko szkolne odbędzie się „Festyn – Postaw na rodzinę”. W ramach festynu odbędą się zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, gry, zabawy, dmuchańce. Zwycięscy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek i wspólne grillowanie.
  • 25 września 2021 r. roku w godzinach od 09.00 do 13.00 w Szkole Podstawowej Nr 4, miejsce – szkoła i boisko szkolne odbędzie się „Festyn – Postaw na rodzinę”. W ramach festynu odbędą się zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, gry, zabawy, dmuchańce. Zwycięscy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek i wspólne grillowanie.
  • 25 września 2021 r. roku w godzinach od 10.00 do 12.30 w Szkole Podstawowej Nr 9, miejsce – szkoła i boisko szkolne odbędzie się „Festyn – Postaw na rodzinę”. W ramach festynu odbędą się zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, gry, zabawy, Zwycięscy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek.
  • 25 września 2021 r. roku w godzinach od 10.00 do 12.00 w Zespole Szkół Integracyjnych, miejsce szkoła i boisko szkolne odbędzie się „Festyn – Postaw na rodzinę”. W ramach festynu – zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, gry, zabawy, Zwycięscy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek.
  • 02 października 2021 r. roku w godzinach od 10.30 do 15.00 w Szkole Podstawowej Nr 19, miejsce – szkoła i boisko szkolne odbędzie się „Festyn – Postaw na rodzinę”. W ramach festynu odbędą się zajęcia sportowe, plastyczne, konkursy, konkurs na super rodzinę roku, konkurs majsterkowicza, konkurs kulinarny, gry, zabawy, pokazy ratunkowe, pierwsza pomoc przedmedyczna, pudełko życia. Zwycięscy poszczególnych konkursów i zawodów zostaną nagrodzeni, a dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek.

Urząd Miasta Legnicy już od lat włącza się w ogólnopolską kampanię „Postaw na rodzinę”. Celem projektu jest wspólny udział dzieci, młodzieży, ich rodziców i dziadków w festynach, umożliwiającym wspólną zabawę, przeżycia sportowe i pozytywne doświadczenia, związane z aktywnym spędzeniem wolnego czasu w rodzinnym środowisku.

Kampania ma za zadanie pokazać, że promowanie rodzinnych wartości to najlepsza profilaktyka społeczna. Realizacja przebiegać będzie we współpracy samorządu lokalnego z placówkami oświatowymi i instytucjami kultury. Przebiegać będzie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Kwota przeznaczona na organizację festynów to 28 tys. .250 zł.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_4148,klOWfqWibGpC785HlXs

Mateusz Gessler z kobietami w Legnicy celebrował życie

Read More →