AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica. Przyjdą z puszkami pod zamknięte schronisko

Przez   /   08/09/2020  /   No Comments

Wolontariusze legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, niedopuszczani do psów od początku pandemii, z trudem znoszą tą izolację. Zachęcają miłośników zwierząt, by w sobotę 12 września o godz. 12 każdy wziął puszkę karmy i przyszedł pod zamkniętą bramą schroniska na ul. Ceglanej.

Akcję “puszka karmy 12-go o 12-tej” organizują wspólnie Legnickie SOS dla Zwierząt Psiakot, Stowarzyszenie Nakarm Bezdomniaka oraz grupa Legnickie Zwierzaki. Każdy, kto zechce do nich dołączyć, będzie mile widziany. “Pokażmy tym niewinnym psiakom, że o nich pamiętamy! Tylko tyle możemy obecnie dla nich zrobić. One nic nie zawiniły sytuacji, w jakiej się znalazły!” – apeluje Psiakot w internecie.

Pretekstem do akcji jest opublikowana na oficjalnej stronie internetowej schroniska prośba, by przed nadejściem jesiennych chłodów pamiętać o bezdomnych psach. Będą potrzebowały więcej kalorii, by mieć siły do przetrwania trudnego okresu. Poza mokrą karmą przydadzą koce, kołdry, dywany i materace.

Uczestnicy akcji raczej za bramę nie wejdą. Od 12 marca wolontariusze nie są wpuszczani do schroniska, choć zgłaszają się do pomocy. Chcieliby przebywać z psami, zabawiać je, socjalizować, wyprowadzać na spacery, ale kierownictwo schroniska i miejscy urzędnicy nie pozwalają na taki kontakt, uzasadniając to pandemią. Twierdzą, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa ludziom ani zwierzętom.

- Chcemy dla dobra zwierząt dopuścić do nich wolontariuszy, ale dopiero wtedy, gdy będzie to bezpieczne dla wszystkich: dla pracowników, dla odwiedzających, dla rodzin adoptujących psy i dla samych psów – przekonywała nas na początku lipca dyrektor Bożena Czerwińska z Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Legnicy. Przez 2 miesiące nic się w tej sprawie nie zmieniło.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

120025517_2695801180681731_3998370863222241348_n

18,5 litrów krwi! W Złotoryi krwiodawcy nie zawiedli

Read More →