Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica przejmie śledztwo po tragedii w Jerzmanowej

Przez   /   28/12/2012  /   No Comments

Żeby uniknąć posądzeń o stronniczość, śledztwo w sprawie niedawnej tragedii na drodze pod Jerzmanową poprowadzi legnicka Prokuratura Okręgowa. 15 grudnia zginęły tam 4 osoby. Śledztwo ma dać m.in. odpowiedź na pytanie, czy głogowscy policjanci prawidłowo zabezpieczyli miejsce wypadku. 

Nocą 15 grudnia na krajowej trójce pod Jerzmanową doszło do dwóch wypadków. Najpierw jadące od strony Głogowa audi wbiło się w tira, który wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi. Zginął 42-letni pasażer audi, a kierowca i drugi pasażer doznali ciężkich obrażeń ciała. Gdy już policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, w naczepę  tira wjechał peugeot 405.  Na miejscu zginęło trzech głogowskich górników wracających z pracy do domu (mieli 58, 51 i 25 lat). Śledztwo początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Głogowie, ale gdy pojawiły się wątpliwości, czy policjanci z Głogowa prawidłowo zabezpieczyli miejsce pierwszego wypadku, szef tamtejszej prokuratury poprosił o przejęcie postępowania przez inną jednostkę. Policjanci i prokuratorzy z Głogowa na co dzień ze sobą współpracują, co mogłoby rodzić podejrzenia, że śledztwo jest prowadzone nieobiektywnie. W tej sytuacji Piotr Wójtowicz, szef Prokuratury Okręgowej w Legnicy, postanowił powierzyć wyjaśnienie okoliczności tragedii śledczym z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2539 dni temu dnia 28/12/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2013 @ 11:31 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cell-4480577_1920

Sąd wsadził stalkera na 10 miesięcy za kraty

Read More →