UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Prokuratura zajęła się atakiem na parę z Ukrainy

Przez   /   16/07/2020  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie dwojga obywateli Ukrainy, którzy 28 czerwca zostali zaatakowani i pobici na legnickim Rynku przez grupę Polaków. Policja ma zabezpieczony monitoring z wizerunkami chuliganów. Trwa ustalanie ich tożsamości. 

Para rozmawiała po ukraińsku, jedząc obiad w ogródku restauracji Cyrus Kebab. Nie spodobało się to przechodzącym obok polskim pseudopatriotom. Obrzucili obcokrajowców wyzwiskami. “Polska dla Polaków, wypier…ć do siebie” – krzyczeli. A potem przeszli do bicia. Nim przyjechała policja, zaalarmowana przez obsługę restauracji, napastnicy się ulotnili. Ale kamery zarejestrowały atak i śledczy pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców napaści.

Poratl TuLegnica.pl cytuje prokurator Lidię Tkaczyszyn, rzeczniczkę prasową Prokuratury Okręgowej w Legnicy: – Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, mamy nadzieję pozwoli nam na postawienie napastnikom zarzutów związanych z naruszeniem porządku publicznego na tle rasistowskim i znieważeniem słowami wulgarnymi ze względu na pochodzenie narodowe.

Za publiczne znieważenie grupy lub pojedyńczych osób z powodu ich przynależności narodowej (etnicznej, rasowej, wyznaniowej itd) oraz za naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 30 dni temu dnia 16/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 16, 2020 @ 2:32 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →