Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Prezydent podziękował honorowym krwiodawcom

Przez   /   26/11/2018  /   No Comments

W piątek (23 listopada) prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się Honorowymi Dawcami Krwi. – Wyrażam Państwu wdzięczność za to, że oddajecie cząstkę siebie, ratując życie potrzebującym – mówił prezydent. – W imieniu mieszkańców i wszystkich uratowanych dziękuję za ten dar, życząc zdrowia i pomyślności.

Wśród zaproszonych krwiodawców były osoby, które oddały od 7 do ponad 79 litrów krwi. Właśnie tyle przekazał potrzebującym rekordzista, Czesław Król. 70 litrów oddał Wiesław Matysiak, 69 Mirosław Hejnowski, a Zbigniew Bielecki – ponad 56.
- Od 18 roku życia jestem honorowym krwiodawcą – opowiada pan Czesław Król, pracownik Zespołu Szkół Integracyjnych. – Zaczęło się jeszcze w wojsku i trwa tak całe dziesięciolecia. To dla mnie wielka radość i osobista satysfakcja, którą sprawiam sobie i innym i nie czerpię z tego żadnych korzyści. Cieszę się, że w moje ślady poszedł syn wraz ze swą żoną.
W dniach 22-26 listopada obchodzone są w kraju Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Od lat w Legnicy z dawcami spotyka się prezydent. Krwiodawcy otrzymują też upominki i listy gratulacyjne. W piątkowym spotkaniu uczestniczył m.in. dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Krzysztof Dworak.
- Wciąż istnieje ogromne zapotrzebowanie na krew i produkty pochodne – mówił dyrektor. – Różni nas wiele, ale łączy braterstwo krwi, którą wspaniali, bezinteresowni ludzie dają życie i zdrowie pacjentom. To wspaniała misja – dodał.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 620 dni temu dnia 26/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 26, 2018 @ 3:43 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

NDS_4

Aktywność fizyczna Polaków. Czy jest z nami aż tak źle?

Read More →