Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica odpaliła miejskie iluminacje. Jest bajkowo

Przez   /   07/12/2021  /   No Comments

W poniedziałek (6 grudnia) rozbłysły miejskie iluminacje świąteczne w Legnicy. Tradycyjnie już było to wielkie wydarzenie. A przed nami całe tygodnie zanurzania się w ten bajkowy świat.

- Niech te iluminacje przynoszą Państwu radość. Wiem, że szczególnie najmłodsi legniczanie czekają bardzo długo na te atrakcje – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wszyscy je podziwiamy i mam nadzieję, że wspólnie będziemy wśród nich spacerować, radując się ich pięknem.

- Jest bajkowo, kolorowo, pięknie – cieszyła się legniczanka pani Julita, która przyszła na Rynek z dziećmi. – Iluminacje odmieniły nasze miasto. Będąc wśród nich, człowiek z radością patrzy na świat i czuje nadzieję na lepsze jutro. W tym roku wśród naszych świątecznych dekoracji są m.in. dziesięciometrowa choinka, świetlisty balon czy uwielbiany przez dzieci pociąg. Przyozdobione zostały latarnie uliczne i drzewa oraz bajeczne fontanny. Będziemy mogli robić pamiątkowe zdjęcia pod dostojnym pawiem, z anielskimi skrzydłami, z Mikołajem pędzącym na motorze, z karetą zaprzężoną w renifery i z piękną damą. Można będzie wsiąść do pociągu, złożyć sobie życzenia, posłuchać piosenek lub bajek opowiadanych przez legnickiego lwa. Świąteczne iluminacje wprowadzają w świąteczny nastrój, także w innych częściach miasta.

Podobnie, jak w minionych latach, świąteczna iluminacja oszałamia bogactwem, fantazją i wielką różnorodnością. Dlatego właśnie kilkakrotnie uznano legnickie dekoracje za najpiękniejsze na Dolnym Śląsku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 163 dni temu dnia 07/12/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 7, 2021 @ 2:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →