schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Od czwartku rusza przebudowa ul. Leszczyńskiej

Przez   /   23/02/2021  /   No Comments

W czwartek 25 lutego 2021 roku, zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie ul. Leszczyńskiej w związku z rozpoczynającą się przebudową mostu na Czarnej Wodzie -formuje wykonawca tej inwestycji. 

Opis organizacji ruchu na czas przebudowy mostu:

 • Na czas trwania robót na odcinku ul. Leszczyńskiej, ruch samochodowy oraz pieszy zostanie wyłączony.
 • Główny objazd od Centrum w kierunku ul. Poznańskiej skierowany zostanie ulicami: Leszczyńską – Prusa – Głogowską – do ul. Poznańskiej.
 • Główny objazd od ul. Poznańskiej w kierunku Centrum skierowany zostanie ulicami: Poznańską – Słubicką – Bagienną – Głogowską – Prusa – do ul. Leszczyńskiej.
 • Ulica Głogowska od skrzyżowania z ul Bagienną do ul. Poznańskiej będzie odcinkiem jednokierunkowym w kierunku ul. Poznańskiej.
 • Ulica Słubicka od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ul. Wiatrakową będzie odcinkiem jednokierunkowym w kierunku Centrum. Natomiast od skrzyżowania z ul. Wiatrakową do ul. Bagiennej kierunki pozostaną bez zmian.
 • W związku z wprowadzeniem objazdu, zmianie ulegnie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej / B. Prusa / M. Skłodowskiej-Curie.
 • Ponadto dojazd dla jadących z Lubina w kierunku ul. Bydgoskiej będzie odbywał się ul. Lubińską, która zostanie przekształcona w ulicę jednokierunkową od ul. Poznańskiej do ul. Bydgoskiej.

Przebudowa mostu nad Czarną wodą jest kontynuacją przebudowy ul. Leszczyńskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Bydgoskiej. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa.
Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej powstała stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji, na koszt inwestora, wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na jej skrzyżowaniu z Łokietka i Ścinawską.
Zakończenie przebudowy mostu nad Czarną Wodą planowane jest na koniec listopada.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 10 dni temu dnia 23/02/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 23, 2021 @ 8:21 am
 • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →