Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Nie nosili maseczki i narobili sobie problemów

Przez   /   20/10/2020  /   2 Comments

Dziewiętnastolatek z Legnicy odpowie za posiadanie marihuany. Inny legniczanin będzie miał sprawę nie tylko za posiadanie środków odurzających, ale też za znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, powoływanie się na znajomości w policji i próbę zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. Obydwaj ściągnęli na siebie uwagę patroli, bo chodzili po ulicy bez maseczek ochronnych.

Dziewiętnastolatek szedł chodnikiem wzdłuż ul. Złotoryjskiej w Legnicy bez zasłoniętych ust i nosa. Na widok policjantów, próbował uciekać, ale po kilkunastu metrach został zatrzymany. Podczas legitymowania okazało się, że w kieszeni kurtki ukrywał zawiniątko z marihuaną. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji.

-Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, w wypadku mniejszej wagi sprawca podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – informuje podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowa legnickiej policji.

W miniony weekend policanci podjęli interwencję rownież wobec innego mieszkańca Legnicy, który przemieszczał się bez maseczki. Na początku 36-latek był spokojny, ale w trakcie rozmowy funkcjonariusze dostrzegli w jego zachowaniu zmianę, która mogła świadczyć, że jest pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania znaleźli przy nim marihuanę.

- Kiedy funkcjonariusze dokonywali zatrzymania mężczyzny, ten zaczął kierować wobec nich słowa wulgarne i obelżywe, kopał, gryzł i groził im pozbawieniem życia – opowiada asp. Anna Grześków z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość, więc w celu sprawdzenia został przewieziony do komendy. Bardzo był z tego niezadowolony. Próbował przekonać interweniujących policjantów, aby zaniechali wykonywania czynności służbowych, powołując się przy tym na znajomości w policji.

- Na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Anna Grześków.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 43 dni temu dnia 20/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 21, 2020 @ 6:47 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. lustrator pisze:

    Nie nosili maseczki i narobili sobie problemów>>>>blemów nie z powodu braku maseczki lecz z zupełnie innych powodów, co zrozumie nawet dziecko..>>>>>>no to jasiu wytlumaczymy. Gdyby mieli maseczki to nie zwrociliby uwagi policjantow i dalej mogliby sobie maszerowoc lewom ,nie wpadliby z marihuanom i wrogim nastawieniem do policji.A teraz trzy wdechu i marsz na to drugie pientro w maseczce.

  2. lustrator pisze:

    nasz narodowy idiota codziennie liczy ilosc liter i sprawdza czy sie zgadza z stanem faktycznym.Jesli nie jest to spowodowane to jest wrogim nastawieniem do mowy polskiej.I to jest zrozumiale.Ale czy ten facet nie powinien juz byc w szpitalu???A nie zajmowac sie …maseczkami.Obawiam sie ze tu juz jest za pozno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →