dr oko new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Na ul. Sikorskiego zmiana organizacji ruchu

Przez   /   30/06/2017  /   No Comments

Firma Berger Bau Polska, wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego od ronda turbinowego (skrzyżowanie z ul. Iwaszkiewicza) do skrzyżowania z ul. Wrocławską, poinformowała, że od 3 lipca 2017 r. wprowadzi tymczasową organizację ruchu na ul. Sikorskiego.


W pierwszym etapie nastąpi przebudowa wysp na skrzyżowaniach z Klonową i Wrocławską. Jezdnie tych ulic będą przewężone. Dodatkowo zamknięte zostaną lewe pasy ruchu na ul. Sikorskiego w obrębie ronda turbinowego. Ruch pieszy, podobnie jak dojazd do sklepów i szpitala, będzie odbywał się bez zakłóceń.
Przypomnijmy. Zakres inwestycji obejmuje m.in.: rozebranie istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a później ich przebudowę, wymianę krawężników i wykonanie ścieków z kostki betonowej. W ramach tego zadania zbudowana też będzie zatoka autobusowa.
Inwestycja ta, o wartości ok. 2,4 mln zł, jest drugim etapem zadania „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy”. Wcześniej przebudowany został odcinek od Ronda Niepodległości (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza. Tutaj powstało też rondo turbinowe, a także nowy przystanek za skrzyżowaniem Sikorskiego z Iwaszkiewicza.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 894 dni temu dnia 30/06/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 30, 2017 @ 3:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cell-4480577_1920

Sąd wsadził stalkera na 10 miesięcy za kraty

Read More →