Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica ma najpiękniejsze iluminacje na Dolnym Śląsku

Przez   /   11/01/2022  /   No Comments

Dzięki głosom internautów Legnica już po raz siódmy  zwyciężyła w etapie wojewódzkim plebiscytu na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Jesteśmy numerem jeden na Dolnym Śląsku! I awansowaliśmy do finału ogólnopolskiego – cieszą się w ratuszu.

Regionalny etap krajowego konkursu „Świeć się z Energą” wystartował 10 grudnia ubr  i zakończył się dziś 11 stycznia 2022 r. Legnica otrzymała 4600 głosów i zdecydowanie  wyprzedziła wszystkich dolnośląskich konkurentów, a wśród nich: Kąty Wrocławskie (2809), Węgliniec (1060), Wrocław (343) i Wałbrzych (109). Nasze miasto zdobyło nie tylko tytuł, ale również energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 tys. zł, instalacja fotowoltaiczna, zrealizowana przez spółkę Energa Obrót, dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

Na tym jednak nie koniec. Stać nas na więcej! 14 stycznia rozpocznie się drugi etap konkursu, który wyłoni ogólnopolskiego laureata w finale plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”. Głosowanie internautów potrwa do wtorku 25 stycznia do godz.12.00. Link pod którym można głosować zostanie zamieszczony przez organizatora 14 stycznia.

W tym roku partnerem realizującym plebiscyt jest „Gazeta Wrocławska”, serwis internetowy oraz lokalne serwisy www.naszemiasto.pl.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →