AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Kultura w sieci” z legnickim teatrem i muzeum

Przez   /   18/05/2020  /   No Comments

Legnickie instytucje Muzeum Miedzi oraz Teatr im. Heleny Modrzejewskiej zostały beneficjentami ministerialnego konkursu „Kultura w sieci”. Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło i ogłosiło wyniki tego programu dotacyjnego, finansowanego przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 60 mln zł. Wyłoniono 1182 projekty w całym kraju.

Muzeum Miedzi otrzyma wsparcie w wysokości 10 tys. zł. na realizację wirtualnych legnickich spacerów historycznych.

- W ramach tego projektu zrealizujemy pięć filmów, które zaprezentujemy w sieci – mówi Marcin Makuch, dyrektor muzeum. – Każdy będzie nawiązywał do naszego ubiegłorocznego przeboju, legnickich spacerów historycznych.

W pierwszym z tych filmów – wędrówce po Lasku Złotoryjskim w rolę przewodnika wcieli się Marcin Makuch. O kolejnych produkcjach i terminach ich prezentacji w sieci będziemy informowali.

Zanim to nastąpi zapraszamy na ubiegłoroczne spacery, które zostały utrwalone na zdjęciach i możemy je obejrzeć na stronach Muzeum Miedzi (“(http://muzeum-miedzi.art.pl/).

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej wywalczył grant w wysokości 94 tys. zł za realizacje „Nowego Dekamerona” w wersji online. Premiera tego spektaklu odbyła się 9 i 10 maja. W tym miesiącu będziemy mogli go obejrzeć 20 i 21 oraz 30 i 31 maja o godz.20.00 na teatralnym kanale YouTube oraz Facebook.

.

„Nowy Dekameron” to pierwsza w Polsce premiera spektaklu online, przygotowana już po ogłoszeniu pandemii. Jest realizacją zespołową. Inspiracją dla niej stały się nowele i pieśni wybrane z „Dekameronu” – słynnego zbioru stu opowieści Giovanniego Boccaccia. Każda z nich została opracowana na nowo według autorskiej koncepcji aktora, który ją sfilmował i często też montował, wykorzystując rozmaite środki artystyczne. Ta różnorodność, to dowód zarówno twórczej siły zespołu legnickiego teatru, jak i bogactwa wyobraźni Boccaccia – wirtuoza stylu, mistrza w konstruowaniu malowniczych postaci i humorystycznych wypadków.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2329_1591055105

Galeria Satyrykon znowu otwarta dla zwiedzających

Read More →