AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kukizowcy dobierają się posłance Witek do kieszeni

Przez   /   22/04/2016  /   1 Comment

Klub parlamentarny Kukiz`15 złożył w Sejmie projekt uchwały likwidującej gabinety polityczne w ministerstwach i na szczeblu samorządowym, dzięki czemu budżet państwa zaoszczędzi do 500 milionów złotych rocznie. Przy okazji ujawnił, ile zarabiają rozmaici polityczni doradcy i asystenci. Największe pieniądze ma do stracenia jaworska posłanka Elżbieta Witek, która jako szefowa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów według Kukiz`15  zarabia miesięcznie od 9,5 do 13,3 tys. zł.

Uchwała Kukiz`15 nie ma szans w Sejmie. Chyba, że PiS wspomni na wcześniejsze deklaracje swoich prominentnych polityków. W 2009 roku, gdy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska, prezes Jarosław Kaczyński mówił: “Nie ma żadnego powodu, by zatrudniać kilkanaście tysięcy pracowników politycznych, bardzo różnie dobieranych.”. W 2012 roku Mariusz Błaszczak, ówczesny rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS, przekonywał, że “należy skasować wszystkie stanowiska w gabinetach politycznych.” Ten sam PiS po wygranych wyborach parlamentarnych powołał 90 osób do gabinetów politycznych. Listę z tymi nazwiskami i przyznanymi im pensjami można znaleźć TUTAJ.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1398 dni temu dnia 22/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 22, 2016 @ 1:06 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    a jakie znaczenia ma co mowili ci panowie ..kiedykolwiek.To jak rozmawiac z malym jasiem ktory i tak okaze sie przyzwoitszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kghm

Złoża miedzi w Lubuskiem wymykają się KGHM?

Read More →