AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Kto zagra w II Memoriale Zdzisława Woźniaka

Przez   /   20/07/2020  /   No Comments

Siódemka Miedź Legnica, Zagłębie Lubin, Olimp Grodków i AZS Zielona Góra – to drużyny, które wezmą udział w II Memoriale Zdzisława Woźniaka. Turniej rozegrany zostanie w sobotę 29 sierpnia, w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy.

W ramach memoriału rozegrane zostaną cztery mecze. Gospodarze – Siódemka Miedź Legnica zmierzą się z Olimpem Grodków, a Zagłębie Lubin z AZS-em Zielona Góra. Zwycięzcy tych spotkań zagrają o 1. miejsce, natomiast przegrani o 3. miejsce (szczegółowy harmonogram turnieju jeszcze nie jest znany).

Zagłębie Lubin to 7. drużyna poprzedniego sezonu PGNiG Superligi, natomiast Olimp i AZS to ligowi rywale Siódemki. Poprzednią kampanię w grupie B I ligi Olimp zakończył na 8. miejscu, a AZS na 9. miejscu.

Przed rokiem w pierwszej edycji Memoriału Zdzisława Woźniaka triumfowała Siódemka Miedź. Drugie miejsce zajęła Nielba Wągrowiec, trzecie Czuwaj Przemyśl, a czwarte Gwardia Koszalin.

Zdzisław Woźniak to były prezes MSPR Siódemka. Sternikiem klubu był przez 12 lat. Działalność Zdzisława Woźniaka została doceniona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z okazji 100. urodzin polskiego szczypiorniaka, zarząd ZPRP uhonorował go Złotą Odznaką „Zasłużony dla piłki ręcznej w Polsce”. Zdzisław Woźniak zmarł w listopadzie 2018 r. Miał 63 lata.

Źródło: Siódemka Miedź Legnica

FOT. PIXABAY.COm

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 26 dni temu dnia 20/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 20, 2020 @ 1:13 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-4921066_1920

Piłkarze Górnika Złotoryja w kwarantannie. Nie grają

Read More →