Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kradł tablice rejestracyjne, żeby kraść paliwo ze stacji

Przez   /   22/09/2022  /   No Comments

Policjanci z Lubina zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który wielokrotnie tankował do swojego volvo olej napędowy bez płacenia. Zmieniał w samochodzie tablice rejestracyjne na kradzione, podjeżdżał pod dystrybutor, napełniał bak i uciekał bez uiszczenia rachunku. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia. 

32-latek okradał w ten sposób stacje paliw na terenie powiatu lubińskiego, wołowskiego i górowskiego. Wpadł w ręce stróżów prawa na terenie Lubina.

- W wyniku szczegółowej analizy kilku zgłoszeń kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych, policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze kradzieże pięciu kompletów tablic rejestracyjnych – informuje mł. asp. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Podejrzany przyznał się do swoich czynów.

Ponieważ kradzione paliwo miało każdorazowo wartość do 500 złotych,  mężczyzna sądził, że w razie zatrzymania przez policję będzie potraktowany jako sprawca wykroczenia.

- Nie wiedział jednak jak bardzo się mylił, gdyż takie postępowanie może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie, w podobny sposób i zostały zakwalifikowane jako przestępstwo – mówi Sylwia Serafin. -Policjanci nie wykluczają, że liczba zarzutów w tej sprawie może wzrosnąć. Mundurowi sprawdzają wcześniejszą ewentualną przeszłość przestępczą 32-latka.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 432 dni temu dnia 22/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 22, 2022 @ 2:29 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-217379

Śnieżny wtorek. Na drogach zrobiło się niebezpiecznie

Read More →