WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koronawirus w legnickim sanepidzie. Załoga opada z sił

Przez   /   15/10/2020  /   1 Comment

Testy na koronawirusa wykazały zakażenie u jednej laborantki i jednej pracownicy gospodarczej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy. Choroba i potrzeba kwarantanny wyłączyła z pracy m.in. część laboratorium. Pozostały personel musi przejąć ich obowiązki. Ludzie są przeciążeni pracą, bardzo zmęczeni, bo od wiosny trwają w stanie podwyższonej gotowości.

W legnickim sanepidzie pracują 82 osoby. W kwarantannie pozostają aktualnie 4, kolejne dwie mają dodatni wynik testu.

- Cały jeden poziom laboratorium został wyłaczony – mówi Małgorzata Stawiska- Lichota, rzeczniczka prasowa PSSE w Legnicy. Od początku pandemii załoga stacji pracuje dłużej, często po kikanaście godzin dziennie.

Niedofinansowane przez lata, skromnie obsadzone powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne odgrywają kluczową rolę w lokalizowaniu ognisk choroby i podejmowaniu doraźnych działań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W dużej mierze od ich pracy zależy, jak skuteczna będzie walka z koronawirusem. Dlatego sytuacja w PSSE w Legnicy budzi taki niepokój.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 15/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 15, 2020 @ 12:50 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    alez to proste.Wezwac sasina .On pomoze a nawet schudnie a jest tak inteligentny ze zastapi wszystkich.A jak jeszcze wezmie sie z rodzina….!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →