Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wirus w legnickiej kurii: trzy osoby z dodatnimi testami

Przez   /   16/10/2020  /   No Comments

U kobiety i dwóch księży, którzy pracują w Legnickiej Kurii Biskupiej testy wykazały zakażenie koronawirusem SARS CoV-2. – Zgodnie z procedurami wszyscy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali poddani przez sanepid kwarantannie – informuje ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy kurii. Ze wzgledów bezpieczeństwa, został ograniczony również wstęp do budynku kurii.

Portal Lca.pl informuje, że jednym z zarażonych duchownych jest wikariusz z legnckiej katedry, drugim zatrudniony w kurii ksiądz z Jawora.

Wczoraj kuria wprowadziła ograniczenia wstępu do swojego budynku, motywując to troską o wspólne bezpieczeństwo. “Prosimy o powstrzymanie się od załatwiania spraw osobiście ze względów bezpieczeństwa i ograniczenie wizyt w Legnickiej Kurii Biskupiej do spraw szczególnie pilnych.” – głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej diecezji. Kuria zaleca kontakt telefoniczny, mejlowy lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Przed tygodniem koronawirus zamknął parafię św. Jadwigi w Złotoryi, gdy u jednego z pracujących w niej franciszkanów zdiagnozowano COVID-19. Bracia przebywają w zamknięciu, msze odprawiają w klasztornej kaplicy, bez udziału wiernych. Kościół św. Jadwigi jest chwilowo nieczynny. Otwarty jest drugi złotoryjski kościół, Narodzenia Najświętszej Marii Panny, choć i w tamtej parafii u jednego z duchownych wykryto koronawirusa. Chory został izolowany. Msze odprawiane są normalnie dzięki wsparciu z zewnątrz, bo wszyscy pozostali księża w parafii NNMP przechodzą kwarantannę.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu obecnie jest potwierdzonych 148 aktywnych przypadków COVID-19 na terenie Legnicy, 74 na terenie powiatu legnickiego, 154 w powiecie lubińskim, 133 w polkowickim, 119 w głogowskim, 47 w jaworskim i 41 w złotoryjskim.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 248 dni temu dnia 16/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 16, 2020 @ 3:37 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →