Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Konsorcjum przebuduje wiadukt

Przez   /   31/05/2012  /   Komentowanie nie jest możliwe

Legnicki Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. Przebudowa wiaduktu drogowego (nad torami kolejowymi PKP) w ciągu Alei Piłsudskiego.

 Wpłynęło sześć ofert spełniających kryteria formalno-prawne tego zamówienia publicznego. Zdecydowanie różniły się one między sobą cenami, których rozpiętość przekraczała aż 2 miliony złotych. Wykonanie inwestycji powierzone będzie Konsorcjum Firm: Adam Zamirski Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej ?JAZ? z Kunic (Lider) i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. w Głogowie, które przedstawiło najkorzystniejszą cenowo ofertę. Wartość robót ma wynieść 3.494.562,47 zł brutto.

Ta należąca do najważniejszych obecnie legnickich inwestycji drogowych rozpocznie się w czerwcu, a powinna być zakończona jeszcze w tym roku. W miejskim budżecie zarezerwowano na ten cel pieniądze. Służby Prezydenta skutecznie przy tym pozyskały dofinansowanie zadania z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości ok. 1,9 mln zł.

Wiadukt składa się z dwóch ułożonych obok siebie obiektów mostowych. Zakres koniecznych do wykonania w ramach inwestycji prac przewiduje: wymianę nawierzchni na obiektach i dojazdach, wymianę i przebudowę urządzeń dylatacyjnych, wymianę wyposażenia obiektów mostowych (oświetlenie, poręcze, bariery ochronne ), zmianę profilu i wymianę nawierzchni na chodnikach, remont schodów, wymianę powłok chroniących konstrukcję wraz z naprawą podpór, remont umocnień pod obiektami oraz dodatkowo i przebudowę chodników i ścieżek rowerowych przy ulicy Sudeckiej, której jezdnia wykonana została w 2011 r. w ramach przygotowania dogodnego objazdu na czas przebudowy wiaduktu.

Źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →