PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Kongresy Świadków Jehowy. W 240 krajach i 500 językach

Przez   /   19/07/2021  /   No Comments

Świadkowie Jehowy – organizacja urządzająca najwięcej kongresów na świecie odchodzi po raz drugi od swojej stuletniej tradycji. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo anuluje niemal 6000 kongresów w 240 krajach i zamiast spotkań na żywo urządza globalne wydarzenie wirtualne.

W 1987 roku odbył się kongres w Lubinie na stadionie Zagłębia. W następnych latach mieszkańcy Okręgu Miedziowego korzystali z podobnych zgromadzeń  w Wałbrzychu, od 1998 roku odbywały się one na Stadionie Miejskim w Legnicy. Rok  2015 początek kongresów  w hali RCS w Lubinie. W tych miastach pojawiały się duże grupy Świadków Jehowy, którzy napełniali  restauracje niekiedy hotele, gdy korzystali  ze  zgromadzenia. W roku 2020 pandemia nieoczekiwanie uniemożliwiła kontynuowanie tej tradycji, skłaniając międzynarodową organizację religijną do odwołania na całym świecie kongresów na żywo i zainicjowania globalnego wydarzenia wirtualnego. Była to zupełna nowość dla Świadków Jehowy, ponieważ od roku 1897 ich otwarte dla publiczności kongresy wszędzie na świecie odbywały się na stadionach, w halach, centrach kongresowych i teatrach.

„Silni dzięki wierze!” — to hasło tegorocznego globalnego kongresu, który zjednoczy 15-20 milionów ludzi w ich domach w 240 krajach. Program będzie udostępniany przez sześć weekendów lipca i sierpnia w przeszło 500 językach. Sześć publikowanych części będzie odpowiadać porannym i popołudniowym sesjom kongresu, które w normalnych okolicznościach odbywają się od piątku do niedzieli. „Piątkowa” poranna sesja będzie dostępna do pobrania lub streamowania od 28 czerwca 2021 roku.

Dla  uczestników tych wirtualnych kongresów  możliwość wysłuchania programu poprzez łącza elektroniczne jest nowym doświadczeniem. Zaleta – można wsłuchać się w program w zaciszu swojego mieszkania.

- To prawda ,że lepiej by było spotkać się z przyjaciółmi twarzą w twarz , brakuje mi normalnych zgromadzeń – mówi nastoletni uczestnik tych wirtualnych kongresów z Legnicy.

Inna osoba dodaje: – Mimo ograniczeń  program kongresu działa na  nas orzeźwiająco i zachęcająco .

Mieszkaniec Dolnego Śląska , który razem z domownikami już drugi rok korzysta z programu w tej formie opowiada:  -Słuchając przemówień czuję się   jak na zgromadzeniu międzynarodowym. Mam świadomość , że w tym samym okresie te same pouczenia słuchają moi współwyznawcy na całym świecie. Czuję się częścią międzynarodowej społeczności.

Żona  dodaje: – Jeden z punktów pierwszej części programu uświadomił mi, że już dawno temu niektórzy przechodzili swoisty lockdown.

Z kolei ich 6 letni syn z uwagą ogląda specjalnie przygotowane materiały filmowe i z wielką niecierpliwością wyczekuje pełnometrażowego filmu o Danielu.

Zebranie tysięcy ludzi w różnych miastach świata wciąż wiąże się z ryzykiem, dlatego Świadkowie Jehowy już drugi rok z rzędu zdecydowali się na wydarzenie wirtualne. Nie stłumiło to jednak entuzjazmu dla tej dorocznej uroczystości. Zbory na całym świecie zapraszają osoby postronne, by razem z nimi uczestniczyły w tym historycznym wydarzeniu.

- Dzięki wierze nasza ogólnoświatowa społeczność braterska rozkwita nawet w czasie pandemii — powiedział  Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik  Świadków Jehowy. -Wiara będzie nas dalej jednoczyć w wielbieniu Boga — również wirtualnie — kiedy razem z milionami innych zbierzemy się w prywatnych domach na całym świecie, żeby rozkoszować się znakomitym, inspirującym programem duchowym.

Wszyscy chętni mogą skorzystać z tego wydarzenia za pośrednictwem serwisu internetowego JW.ORG lub JW Broadcasting w bezpłatnej aplikacji JW Library w systemach iOS lub Android oraz na platformach streamingowych takich jak ROKU TV, Apple TV i inne. Program jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Poniżej podajemy terminy udostępniania programu do pobrania i streamingu.

Dzień kongresowy w programie Dostępny do streamowania lub pobrania z JW.ORG Daty wspólnego oglądania programu przez zbory na całym świecie
Piątek przed południem 28 czerwca 3-4 lipca
Piątek po południu 5 lipca 10-11 lipca
Sobota przed południem 19 lipca 24-25 lipca
Sobota po południu 26 lipca 7-8 sierpnia
Niedziela przed południem 9 sierpnia 14-15 sierpnia
Niedziela po południu 16 sierpnia 21-22 sierpnia

Zbigniew Malarski/ Świadkowie Jehowy

RYC. JW.ORG

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 19/07/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 19, 2021 @ 8:56 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

6

Pierwszy projekt Bardzo Młodej Kultury na półmetku

Read More →