AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Koncert legendy. Sztywny Pal Azji zagra w Kunicach

Przez   /   10/01/2022  /   No Comments

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu rozpoczyna 2022 rok mocnym akcentem i zaprasza 21 stycznia o godzinie 19.00 na wydarzenie – Sztywny Pal Azji akustycznie. Impreza jest darmowa, a bezpłatne wejściówki są do odebrania w siedzibie GOKiS Kunice.

Zespół powstał na początku 1986 roku w Chrzanowie, założony przez gitarzystę i głównego twórcę tekstów Jarosława Kisińskiego oraz wokalistę i klawiszowca Leszka Nowaka . Dziś grają w skłądzie: Leszeka Nowak – śpiew, fortepian, gitara, Jarosław Kisińsski- gitara, Paweł Nazimek – gitara basowa, Zbigniew Ciaputa – perkusja, konga, Krystian Różycki – gitara basowa, gitara, instrumenty perkusyjne, Wojciech Wołyniak – gitara, instrumenty klawiszowe Nazwa którą przyjęli ,Sztywny Pal Azji, była dziwna i zaskakująca. Początkowa wersja to sam Sztywny Pal, ale że jeden z muzyków z pierwszego składu – Andrzej Turek miał ksywę “Azja” i na próbach najmniej było go słychać, dodali jego pseudonim. To tylko jedna z wersji pochodzenia nazwy zespołu.
Zadebiutowali amatorskimi nagraniami na antenie Rozgłośni Harcerskiej. Weszli na rynek z muzyką świeżą, prostą, bezpretensjonalną, łączącą rzecz wydawałoby się nie do połączenia – muzykę wyrastającą z rock`n`rollowej tradycji z zupełnie nie rockowym wokalem, interpretacją i tekstami bliższymi nurtowi piosenki studenckiej. Proste teksty, śpiewane tylko po polsku zainspirowane są życiem, miłością i literaturą – zatrzymują, proszą o refleksję. W muzyce jej twórcy poszukują przede wszystkim wzruszenia. Sztywny Pal Azji swą popularność zdobył dzięki występowi na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin’86, gdzie zajął II miejsce, a ich piosenka “Nasze reggae” zyskała wręcz miano hymnu imprezy. “Nasze reggae” było również pierwszym radiowym przebojem zespołu, którego popularność rosła z koncertu na koncert. W roku następnym Sztywny Pal Azji przedstawił debiutancki album “Europa i Azja”, na którym nie zabrakło przebojów, spośród których szczególnym uznaniem cieszyły się “Kurort”, “Spotkanie z…” i przede wszystkim “Wieża radości, wieża samotności”. Lata 1986-88 okazały się szczytem popularności Sztywnego Pala Azji i zarazem artystycznej formy muzyków.
Zespół cały czas aktywnie koncertuje. W ubiegłym roku obchodzili swój 35 jubileusz, a na ich koncertach zawsze gromadzą się wierni fani. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie ze Szpalem.

Źródło: GOKIS Kunice

RYC. GOKIS KUNICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 18 dni temu dnia 10/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2022 @ 3:12 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

BUDKA_SUFLERA

Budka Suflera gra w Legnicy specjalny koncert dla WOŚP

Read More →