Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kolizja w Rzeszotarach. 43 punkty karne dla sprawcy!

Przez   /   21/09/2022  /   No Comments

Za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji policjanci z legnickiej drogówki naliczyli 38-letniemu kierowcy aż 43 punkty karne. To skutek nieprzestrzegania przepisów i wejścia w życie nowego taryfikatora.

W poniedziałek na ul. Legnickiej w Rzeszotarach jadąc w kierunku Lubina peugeot wjechał w tył jadącego przed nim fiata. Kierowca fiata sygnalizował manewr skrętu w lewo. Z ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że kierowca pegueota nie zachował należytej ostrożności. Dodatkowo policjanci wyczuli od 38-latka woń alkoholu. Alkomat wykazał prawie pół promila w wydychanym powietrzu.

- Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że legniczanin posiada decyzję o cofnięciu uprawnień a jego pojazd nie posiada badań technicznym, przez co nie powinien być dopuszczony do ruchu -informuje mł. asp. Anna Tersa z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Policjanci przygotowali dokumentację, na podstawie której sporządzony zostanie wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Dodatkowo, zgodnie z nowymi zmianami w taryfikatorze, mężczyzna został ukarany 43 punktami karnymi.

Anna Tersa ostrzega, że kierowcy, którzy lekceważąc przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Poza utratą prawa jazdy, grożą również wysokie mandaty.

FOT. PIXABAY.COM (zdjęcie ilustracyjne)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 21/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 21, 2022 @ 3:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →