Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kolejny etap remontu wieży zakończony

Przez   /   20/11/2012  /   No Comments

Rozpoczęta w kwietniu 2011 roku renowacja wieży świętej Jadwigi na legnickim Zamku Piastowskim  dobiegła końca w części dotyczącej murów, elewacji, kamieniarki i dachu.

Do jesieni 2011 roku gotowy był już dach wieży pokryty ceramiczną dachówką ?mnich-mniszka?. Mury zostały osuszone, odsolone i oczyszczone. Wymieniono rynny i rury spustowe, a także stolarkę okienną i drzwiową. Naprawione zostały ściany, odremontowane schody, posadzka i inne elementy galeryjki, odnowiono elementy kamieniarki z piaskowca. W roku 2012 kontynuowane były dalsze etapy remontu, dotyczące m. in. elewacji niższych partii murów wieży i robót elektrycznych, ale przede wszystkim – renowacji słynnej Zielonej Komnaty z jej malowidłami ściennymi. Prace renowacyjne przy murach i elewacjach zakończyły się w listopadzie tego roku. Renowację Zielonej Komnaty konserwatorzy zakończą w przyszłym roku. Obecnie prace są bardzo zaawansowane.

Pełny zakres wykonania prac renowacyjnych zaplanowany jest do września 2013 roku. Ich całkowita wartość wynosi ponad milion złotych. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 350 tys. zł. Kolejne 330 tysięcy to dofinansowanie z Samorządu Województwa. Pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

 

źródło: legnica.eu

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2865 dni temu dnia 20/11/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2012 @ 2:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

clothesline-5582482_1280

COVID w II LO w Lubinie. Cała klasa w kwarantannie

Read More →