helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Przez   /   03/08/2020  /   16 Comments

Do Prokuratury Rejonowej Wrocław-Śródmieście złożono nowe zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Dariusza Stasiaka – radnego  województwa dolnośląskiego i sekretarza gminy Ścinawa, jednego z czołowych polityków Bezpartyjnych Samorządowców. Sprawa dotyczy pieniędzy, które Stasiak zarobił w 2019 r. pracując na umowy-zlecienia dla gminy Chocianów. 

Dariusz Stasiak w oświadczeniu majątkowym za rok 2019 wykazał dochód w wysokości bez mała 497 tys. zł. Na tę kwotę złożyły się pieniądze, które zarabia jako sekretarz gminy oraz dyrektor wydziału w Urzędzie Gminy Ścinawa, dieta radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego, dieta członka Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, ekwiwalent z Urzędu Gminy Krośnice, dochody z najmu mieszkań oraz z umów-zleceń.

Z zawiadomienia, jakie zostało złożone we wrocławskiej prokuraturze wynika, że w oświadczeniu majątkowym z 27 maja 2020 r. Dariusz Stasiak zaniżył sumę uzyskaną w 2019 r. z umów-zleceń o 27 191 zł.

W 2019 r. Dariusz Stasiak zawarł dwie umowy-zlecenia z gminą Chocianów, gdzie rządzi sympatyzujący z Bezpatyjnymi Samorządowcami burmistrz Tomasz Kulczyński. Zobowiązał się w nich do “stałych usług doradczych”, polegających m.in. na analizowaniu możliwości pozyskania środków zewnętrznych dla gminy oraz pomocy przy prowadzeniu i rozliczaniu gminnych inwestycji. W pierwszej z dwóch umów, z 28 stycznia 2019 r, burmistrz Kulczyński postanowił płacić Stasiakowi  za te usługi po 7 200. zł miesięcznie. Umowa miała obowiazywać od 1 lutego do 31 marca 2019 r. Gdy tylko wygasła, panowie podpisali drugą, podobną, na okres od 1 kwietnia do 31 grunia 2019 r. za większe pieniądze (9 340 zł miesięcznie). Łączna wartość obu umów to 98 460 zł.

W swoje oświadczenie majątkowe Dariusz Stasiak wpisał z tego tytułu inną kwotę: 71 296 zł. Jak sam wyjaśnia, przepisał ją z PIT-u, jaki otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie. 71 296 zł to różnica pomiędzy wykazanymi w jego PIT przychodami z tytułu umów-zleceń (89 120 zł) a kosztami ich uzyskania (17 824 zł). – Więc wszystko się zgadza – mówi Dariusz Stasiak.

Zostaje 9 340 zł różnicy pomiędzy wykazanymi w PIT przychodami z umów-zleceń (89 120 zł) a wyliczoną przez autorów zawiadomienia wartością dwóch umów Stasiaka z gminą Chocianów (98 460 zł). Jak wyjaśnia Dariusz Stasiak, to należność za ostatni miesiąc obowiązywania umowy, wypłacona już w styczniu 2020 roku i w związku z tym nie ujęta w PIT za 2019 r. Zostanie uwzględniona w PIT za rok 2020 oraz w oświadczeniu majątkowym za rok 2020.

Ta sama prokuratura – Prokuratura Rejonowa Wrocław- Śródmieście – od 15 lipca prowadzi postępowanie w sprawie złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego przez Dariusza Stasiaka. Tu przedmiotem wątpliwości stały się dwa mieszkania wraz z miejscami postojowymi o łącznej wartości 611 tysięcy złotych, które Dariusz Stasiak nabył notarialnie 31 grudnia 2018 roku.  Wygląda na to, że przy zakupie obu nieruchomości nie korzystał ze środków zewnętrznych, bo w rubryce, gdzie należało wymienić wszystkie zaciągnięte kredyty i pożyczki, wspomniał jedynie o kredycie odnawialnym w wysokości 60 tys. zł oraz karcie kredytowej z limitem 18 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym złożonym 17 grudnia 2018 r. nie wykazał żadnych oszczędności, ani w złotówkach, ani w walucie obcej, ani w papierach wartościowych ale w oświadczeniu z 26 sierpnia 2016 r. miał wpisane 290 tys. zł oszczędności. Jako dyrektor departamentu w ścinawskim magistracie zarobił w roku 2018 ok. 205 tys. zł. Według autorów zawiadomienia “niemożliwe byłoby zakupienie obu nieruchomości za gotówkę”.

FOT. PROKURATURA.WROCLAW.PL

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 50 dni temu dnia 03/08/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 3, 2020 @ 7:42 pm
 • W dziale: wiadomości

16 komentarze

 1. lustrator pisze:

  zal czlowieka. Wszedł szastajac lacina i paragrafami a konczy jak skladak na dwoch nogach. I to podobno palestra niepotrafiaca logicznie poskladac faktów.

 2. lustrator pisze:

  swoja droga biedactwo ty moje troche ci sie nogi rozjedzaja. Moze sprobuj przeczytac sie i zacznji od nowa od tego>>Nie ma co …. zaradny radny!
  Pewnie uczył się od kropy!

 3. lustrator pisze:

  ale przeca w koncu wroci i bedzie juz twoj.

 4. lustrator pisze:

  taaak brakowalo mi tego komornika.Ale zal mi cie ze wyruchali twojego komornika.Twojego.

 5. lustrator pisze:

  pustka jak widze jest ogromna.Moze sprobuj cos zaspiewac.

 6. POspólstwo pisze:

  lustrator-penetrator!
  Świetny dowcip, szczególnie jak zestawimy to z doświadczeniami komornika-oszusta a zarazem przyjaciela POspólstwa. Tamtemu też w pierdlu też coś kolegialnie penetrowali… Ucz się więc a może w sposób właściwy nadstawiaj tej wiedzy…

 7. lustrator pisze:

  kontroluj sie dziadygo bo wpadniesz pod samochod albo do szamba….i skonczy sie moja radosc penetracji.

 8. lustrator pisze:

  Penetrowanie pustych łbów Pospolstwa i motlochu to prawdziwa przyjemnosc. Potykajac sie o resztki.

 9. lustrator pisze:

  Pewnie uczył się od kropy!>>>a tak sie podczepilem pod debila.

 10. POspólstwo pisze:

  lustrator, debilu!
  Artykuł jest o konkretnym radnym a nie historii przekrętów po 89 i zmowy okrągłostołowej więc nie dyskutujemy o zegarkach Nowaka, złotodajnym dziecku Tuska i hazardach spółdzielni grabarza!

  Wychodzi przy okazji szkoła demagogii WUML czyli na zarzuty bredzimy o czymś innym. Zacytujmy klasyka – tow. Wiesława: “w Ameryce biją murzynów” lub” amerykańscy studenci w pepegach chodzą”…. i już człowiekowi lepiej!

 11. lustrator pisze:

  sprytem jest kupic u kolegi sprzet za setki miliony zł placac trzy razy drozej niz normalnie i na dodatek nie dostajac sprzetu. Powaznie dziadku nie masz pojecia o takim sprycie?

 12. lustrator pisze:

  no tak dziadusiu to jest spryt>>Niespełna dwa lata po wybuchu afery korupcyjnej w KNF decyzje nadzoru finansowego i innych organów prowokują do pytania: czy obóz władzy wraca do planu przejęcia banków Leszka Czarneckiego?

 13. POspólstwo pisze:

  Tylko lustrator może wyrażać POparcie dla oszustów….!
  Facet z nieposiadanego majątku finansuje zakup mieszkań? Gdzie tu spryt??? Wyłącznie korupcja! Może RIO sprawdzi rzeczywisty przedmiot zleceń, w szczególności jakieś raporty,projekty etc. …..

 14. lustrator pisze:

  swoja droga stara pieeeerdolo taki samorzadowiec glosuje na PIC a wzory bierze od morawieckiego, chrzanowkiego, glapinskiego,szumowskiego etc.Nie pasuje???

 15. lustrator pisze:

  no jest wreszcie bo jakby inaczej..Po prostu ma mozlwosci ktorych ciebie bozia nie dała.Zreszta nawet jakby dała to bys o tym nie wiedział.

 16. POspólstwo pisze:

  Nie ma co …. zaradny radny!
  Pewnie uczył się od kropy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →