Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kolega Julka już się czai

Przez   /   30/06/2014  /   No Comments

Do Legnicy przyjechała kolejna rzeźba Edwarda Mirowskiego z cyklu “Dzieci Legnicy”. Pierwsza – Julek – została miesiąc temu umieszczona na postumencie pod Galerią Sztuki. Nowy łobuziak, Florek Trolek, zadekował się na razie na drugim piętrze ratusza, ale tylko czekać jak wyjdzie do ludzi.

Florek Trolek od Julka różni się tym, że nie ma tornistra, siedzi na jakiejś skrzynce a w wyciągniętej ręce trzyma monetę, legnickiego florena. Artysta już przygotował kolejne rzeźby: dzieci z bębenkami, walizkami, wózkiem. Czekają na odlew. Będą stały w różnych zakątkach Legnicy. Pomimo dyskusyjnych walorów artystycznych, cykl ma się stać turystyczną atrakcją i wizytówką miasta; czymś na wzór wrocławskich krasnali.

Julka, który jako forpoczta bandy stanął bezczelnie przy samej Galerii Sztuki, Legnica dostała nieodpłatnie od Edwarda Mirowskiego. Miasto zawarło z rzeźbiarzem porozumienie, na mocy którego figura chłopca została ratuszowi użyczona na dwa lata.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2203 dni temu dnia 30/06/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 30, 2014 @ 3:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →