wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koalicja Obywatelska zgłosiła się już o rejestrację list

Przez   /   30/08/2019  /   No Comments

Legnica jest pierwszym okręgiem w Polsce, w którym Koalicja Europejska złożyła podpisy i wnioski o rejestrację list do parlamentu. Zebrano 11.862 podpisów poparcia na liście kandydatów do Sejmu – ponad dwukrotnie więcej niż wymaga ordynacja. KO rejestruje też Elżbietę Stępień, Władysława Kozakiewicza i Jerzego Pokoja jako swoich kandydatów do Senatu i ma nadzieje, że wesprze ich reszta opozycji. 

Tuż przed godziną trzynastą Piotr Borys – lider listy KO – oraz Jarosław Rabczenko jako pełnomocnik komitetu wyborczego weszli z pudłami do legnickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy. aby dopełnić formalności związanych z rejestracją list do parlamentu.

W okręgu nr 1 obejmującym dawne województwa legnickie i jeleniogórskie wymóg przy rejestracji list do Sejmu to 5 tysięcy podpisów. Koalicja Obywatelska dopełniła tego warunku z blisko 7-tysięcznym naddatkiem. Na liście jej kandydatów są: Piotr Borys, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki, Iwona Krawczyk, Ewa Drozd, Jarosław Dudkowiak, Dorota Baranowska, Michał Bander, Konrad Sikora, Konrad Rowiński, Anna Pichała, Marlena Adler, Beata Rolska, Zbigniew Grześków, Krystyna Barcik, Urszula Magryś, Jakub Jagiełło, Barbara Skórzewska, Joanna Strączek, Małgorzata Surwiło, Anna Brok, Grzegorz Zieliński, Mirosław Graf i Włodzimierz Bartkowiak.

Działacze Koalicji Obywatelskiej złożyli też wnioski o zarejestrowanie kandydatów do Senatu: Elżbiety Stępień (w okręgu legnickim), Jerzego Pokoja (w okręgu jeleniogórskim) i Władysława Kozakiewicza (w okręgu zgorzeleckim). Kandydaturę Elżbiety Stępień poparło podpisami 3.955 wyborców, kandydaturę Władysława Kozakiewicza – 3.075 wyborców, kandydaturę Jerzego Pokoja – 2.982 wyborców.

Działacze KO twierdzą, że są bliscy porozumienia z resztą antypisowskiej opozycji w sprawie poparcia dla kandydatów KO do Senatu. to rozsądne: jeśli inne komitety wstrzymają się z wystawieniem swoich kandydatów. To rozsądne, bo wzrosną szanse na odebranie PiS-owi trzech mandatów w Senacie. Wydaje się jednak, że skoro porozumienia w tej kwestii dotąd nie wynegocjowano, KO potraktowała partnerów z lewicy w sposób mało partnerski, tzn. postawiła ich przed faktem dokonanym.

Piotr Borys zapowiada intensywną kampanię wyborczą: – Będziemy w każdej miejscowości, w każdej wsi – obiecuje i wymienia najważniejsze elementy programu Koalicji Obywatelskiej: zdrowie, 21-dniowy dostęp do lekarzy specjalistów, pieniądze na walkę z rakiem, nacisk na edukację, 600 złotych dla każdego pracującego, który zarabia mniej niż 4 tysiące złotych. – Liczymy na 5 mandatów poselskich w okręgu legnickim. Będziemy się bili o zwycięstwo z PiS-em – dodaje Piotr Borys.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 386 dni temu dnia 30/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2019 @ 2:27 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →