basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM się zazieleni. Zbuduje własne farmy słoneczne

Przez   /   09/07/2019  /   No Comments

Portal GreenNews.pl pisze, jak KGHM przestawia się na czystą energię. Zgodnie z nową strategią firmy, do 2030 roku połowa zapotrzebowania na prąd ma pochodzić z własnych źródeł oraz OZE.  Polska Miedź myśli o budowie farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ale będzie też kupował “zieloną” energię z zewnątrz. 

GreenNews.pl cytuje prezesa Marcina Chludzińskiego, “Przeprowadziliśmy szczegółową inwentaryzację terenów w grupie kapitałowej, na których możliwe byłoby zbudowanie własnych farm wiatrowych lub fotowoltaicznych. Dysponujemy terenami przemysłowymi, na których aktualnie prowadzimy rekultywację i które nadają się pod zabudowę stosunkowo dużych mocy źródeł fotowoltaicznych. Chcemy postawić farmy fotowoltaiczne w sąsiedztwie naszych Oddziałów Produkcyjnych i Stacji Transformatorowo-Rozdzielczych, aby uniknąć kosztów dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej i mieć własną tańszą energię elektryczną. Takie projekty koncepcyjne już powstają i zakładamy, że proces wdrożenia ich do realizacji nastąpi stosunkowo szybko”.

KGHM jest największym odbiorcą energii elektrycznej w kraju. Zużywa rocznie około 3,2 terawatogodziny.

FOT. PiXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Wyniki Grupy KGHM po 9 miesiącach 2019 r - GPW (1)

Zarząd KGHM chwali się wzrostem produkcji i zysku

Read More →