Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM dziękuje za Korpus Wsparcia Seniorów

Przez   /   08/07/2021  /   No Comments

Zaangażowanie, pomoc i serdeczność – KGHM Polska Miedź S.A. podsumowuje działania związane z zaangażowaniem firmy w rządową akcję w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów. Prezes firmy Marcin Chludziński podziękował organizacjom pozarządowym i wolontariuszom za wsparcie, które objęło, co najmniej 34 tys. osób starszych.
KGHM od początku pandemii COVID-19 w Polsce był zaangażowany w walkę ze śmiertelnym wirusem. Oprócz działań wspierających polską służbę zdrowia, Grupa Kapitałowa m.in. finansowała zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego czy produkowała płyn do dezynfekcji, który trafiał do szpitali czy domów pomocy społecznej.

Miedziowy gigant przystąpił też do rządowego programu Korpus Wsparcia Seniorów. Przy wsparciu wolontariuszy KGHM i organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska udało się skutecznie pomóc osobom starszym.

– Nie mogliśmy zapomnieć o tych, którzy dotkliwie odczuwają epidemię, czyli o osobach starszych. Dlatego zainicjowaliśmy szerokie i wszechstronne działania. Seniorzy, poza ciężkimi dla zdrowia skutkami choroby, musieli radzić sobie z wyzwaniami związanymi z samotnością, izolacją oraz trudnościami w zabezpieczeniu podstawowych życiowych potrzeb. Dlatego nasza pomoc była wszechstronna – powiedział podczas spotkania z wolontariuszami Prezes Marcin Chludziński.

Seniorzy z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego otrzymali paczki żywnościowe zawierające najbardziej potrzebne produkty, środki ochrony osobistej (płyn Nitrosept i maseczki), broszury z poradami na czas pandemii (dostępne także online https://zdrowie.kghm.com/kghm-seniorom), pomoc psychologiczną, a także mogli liczyć na pomoc i dobre słowo woluntariuszy.

Działania w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów udało się rozpocząć w ubiegłym roku, przed Świętami Bożego Narodzenia. W akcję udało się zaangażować wiele organizacji i wolontariuszy. We współpracę włączyły się również spółki z Grupy Kapitałowej KGHM, samorządy i domy pomocy społecznej. Dzięki temu, pomoc objęła, co najmniej 34 tys. seniorów. Zaangażowanie finansowe miedziowego giganta wyniosło ponad 520 tys. zł.

Podsumowanie działań KGHM można obejrzeć w internecie https://youtu.be/JpjJklLVKpo.

Źródło: KGHM Polska Miedź S. A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DJI_0883

Najdłuższa linia przesyłowa na Dolnym Śląsku gotowa

Read More →