BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Julek niczym powstaniec warszawski. Jutro rocznica

Przez   /   31/07/2015  /   No Comments

Przynieście znicze – apeluje Ruch Sprawiedliwości Społecznej, zapraszając legniczan, aby w sobotę o godzinie 17 spotkali się pod rzeźbą Julka w Rynku na obchodach 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Miejsce nie jest przypadkowe. Julek to wprawdzie “dziecko Legnicy”, ale trochę przypomina małego powstańca. “Uczcimy pamięć wszystkich powstańców, a w szczególności dzieci, które brały udział w tym zrywie” – zaprasza Joanna Mulawa z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Mieszkańców, którzy nie będą mogli się pojawić w Rynku, prosi, aby zapalili świeczkę w swoich domach.

O godzinie 17 zawyją syreny w całym kraju. Starosta lubiński Adam Myrda namawia wszystkich, którzy je usłyszą, by – jeśli to możliwe – zatrzymali się na chwilę i pomyśleli o ofiarach Powstania Warszawskiego.  Kierowcy mogą zjechać na pobocze i nacisnąć klaksony.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1951 dni temu dnia 31/07/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2015 @ 1:05 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →