AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Jubileusz 25-lecia Legnickiego Klubu Taekwon-do

Przez   /   20/09/2022  /   No Comments

Legnicki Klub Taekwon-do w tym sezonie obchodzi ćwierć wieku istnienia. W tym czasie zawodniczki i zawodnicy zdobyli setki medali na światowych i krajowych zawodach. Przed nimi kolejne wyzwania.  

- To już dwadzieścia pięć lat jak we wrześniu 1997 r. w Spółdzielczym Domu Kultury Kopernik przeprowadzony został pierwszy nabór do nowo powstałej sekcji Taekwon-do. Po sześciu miesiącach działalności sekcji w lutym 1998 r. zarejestrowane zostało stowarzyszenie kultury fizycznej, które od kilkunastu lat funkcjonuje pod nazwą Legnicki Klub Taekwon-do – mówi Marzanna Stawarz z LKT.

Ćwierć wieku działalności szkoleniowej  LKT Legnica to imponujący dorobek 191 medali mistrzostw Europy i świata wywalczonych przez dwudziestu  legniczan powołanych do reprezentacji Polski w Taekwon-do. Do tego  351 medali mistrzostw Polski w czterech kategoriach wiekowych w tym 153  w kategorii seniorów oraz 2484 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego wywalczone dla Legnicy.

Jubileuszowy sezon zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do rozpoczęli od przygotowań do październikowego VIII Pucharu Świata w Taekwon-do Słowenia 2022. Za dwa tygodnie w położonym nad Adriatykiem Koprze zamelduje się 2160 uczestników reprezentujących 53 państwa w tym 7 reprezentantów z Legnicy. Warto przypomnieć, że jednym z największych klubowych osiągnięć w historii LKT Legnica było wygranie klasyfikacji generalnej VI Pucharu Świata Juniorów Budapeszt 2016 w gronie 242 klubów z 58 państw. Również z ostatniego VII Pucharu Świata Sydney 2018 legniczanie powrócili z workiem medali.

Kolejnym jesiennym startem będzie udział młodzików, juniorów młodszych i juniorów w międzynarodowym turnieju Mazovia Cup 2022 (Ciechanów 21 – 23.10.22 r.). Docelowymi zawodami bieżącego sezonu oczywiście oprócz krajowych czempionatów będą przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Rumunia 2023 i przede wszystkim Mistrzostwa Świata Finlandia 2023.

Jeszcze przed rozpoczęciem obecnego sezonu LKT Legnica uzyskało dwa cenne wyróżnienia w postaci dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz nagród Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Już po raz szósty z rzędu legnicki klub pozyskał środki w wysokości 10 tys. zł na zakup sprzętu sportowego i wynagrodzenia szkoleniowców w ramach rządowego programu „Klub”.  Maciej Żuk i trener Łukasz Stawarz otrzymali nagrody przyznane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego za wyniki uzyskane w kwietniowych Mistrzostwach Europy Chorwacja 2022.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zadbać o swoją zdrowotną kondycję i przy okazji współtworzyć kolejne karty historii legnickiego sportu oraz legnickiego Taekwon-do,  a może nawet pójść w ślady mistrzyni świata Marzanny Stawarz (Pawlik) czy mistrzów Europy Maciej Żuka, Magdaleny Kisiel, Gabrieli Forgiel (Offman) Legnicki Klub Taekwon-do już w najbliższą środę
w Szkole Podstawowej nr 7 ul. Polarna 1 (21 września, godz. 17.00 – 18.00) organizuje spotkanie informacyjne. Dodatkowo w piątek 23 września (godz.17.00 – 18.00) w Collegium Witelona przy ul. Sejmowej 5a odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, dla których legnicki klub przygotował zajęcia sportowe z elementami sportów walki w ramach międzynarodowego programu TAEKWO-DO KIDS. Nabory dla wszystkich osób początkujących potrwają do połowy października.

Źródło:LKT

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 20/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 20, 2022 @ 10:42 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

swim-619074_1280

Bezpłatne zajęcia pływackie dla mieszkańców Legnicy

Read More →